Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet megszabadulni...

Hogyan lehet megszabadulni egy nem kívánt lelki hulladéktól?

Figyelt kérdés

Mély gyászban vagyunk, nemrégi meghalt apám, előtte pár héttel apósom. Nem ez a lényeg, ez csak a háttér. A gyász miatt (két hónapja volt a második haláleset) a férjemmel mindketten eléggé sérülékenyek vagyunk.


Tegnap sétáltunk az utcán (Debrecenben) a férjemmel kettesben (hetek óta alig mozdultunk ki), és egy régi ismerős szakadt a nyakunkba. Egy nő, akinek mindenféle lelki baja van. Egyszerűen nem értem, biztos a gyász miatt van, de nem tudtunk tőle megszabadulni. Vagy két órán keresztül nyomta a baromságait, és még kávézni is meghívatta magát.


Alapból nem vagyok ilyen hülye balek, a férjem sem. Szívesen meghallgatok valakit, de hogy ilyen hülyeséget csináljak?! Most totál padlón vagyok, úgy érzem magam, mintha kifosztottak és besároztak volna. Folyton a liba baromságai jutnak eszembe.


Hálásan köszönöm, ha valaki megérti a szitut és nem elítél érte, csak valamiféle tanácsot ad, hogy hogyan mossam ki magamból ezt a nem kért lelki szennyest?


Köszönöm.



2014. máj. 11. 11:07
 1/4 gömbicica ***** válasza:

közhely, de kerülni kell az ilyen szituációt.

ha már benne vagy, tedd keresztbe a lábad, ezzel elejét veszed annak, hogy a másik az energiádat "lopkodja"

főleg, hogy elég a most a magad baja is.

Én Anyám halála után hónapokig még a lakásába sem mentem be. aztán gyerekeim épitkezni kezdtek a szülői házamban, még a levert vakolatban is az ő "szagát" éreztem. pokoli rossz volt.

aztán lélekben elbucsuztam tőle, bocsánatot kértem a hlyeségeimért lassan ment nem volt könnyü, rengeteget bőgtem, és kértem a Jó Isten segitségét, hogy tul legyek rajta.

Sikerült megtörtént. igaz ennek már 4 éve, de tán 2 évig tartott az őrület a lelkemben.

ERre nincs gyógyszer, sem semmi. csak az idő. vagy egy jó barát, vagy akár egy ismeretlen is, akinek el tudod mondani a lelked fájdalmát. Az, hogy nem mentek sehová ez külön rossz.

menjetek el egy hétvégére, ha módotokban áll. kuponvilágnál szállás.hu- n (?) stb. találni olcsó 2 éjszakás kikapcsolódásokat.

mindegy hová, csak a megszokott környezetből ki. mert ha beszéltek is szeretteitekről, de legalább a köürnyezet más.

Aztán próbálkozhatsz olyannal is, hogy este elmész zuhanyozni, és elképzeled, hogy ez a sok mindenség ami ért a "liba" révén szép lassan a szappan révén feloldódik rólad, és a viz lemossa, és megtisztulsz.

Utána mondjuk tisztisd ki a zuhanytálcát, tuti ami tuti :-) főzz egy citromfü teát, kortyolgasd el vagy egy csésze mézes tejet...... és kérd meg az Égieket, hogy segitsenek hozzá, hogy nyugodt álmod legyen, és tiszta gondolatokkal ébredj meg, hogy a Rád váró feladatokat el tudd látni.


Tégy belátásod szerint. -amit irtam csak ötletek-

üdv. Edit.

2014. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, de azt gondolom, hogy valamit félreérettél. Nem a gyásszal van gondom, hanem a gyász miatti lelki sérülekenység okán ezzel a tegnapi problémával.


Most már kicsit jobban vagyok. És még egyszer köszönöm. :)

2014. máj. 11. 20:36
 3/4 gömbicica ***** válasza:

Szia. Értettem én a gondodat. De lelki sérülékenységed okán én csak a saját gondomat fejtettem volna ki, hogy az ember ha magában a saját gyászát sikeresen helyreteszi, akkor az ilyen emberekkel is könnyebben "elbir"

kevésbé lesz már sérülékeny.

az első, és utolsók voltak a azok a bekezdések, amik tulajdonképpen az ilyen libák ellen bevethetők :-)

kipróbáltam és müködik.

a láb technikával és a zuhanyzással a libától átjött negativ energiáktól való megtisztulást kivántam szemléltetni (

üdv. Edit.

Örülök, hogy jobban érzed magad.

2014. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. máj. 12. 07:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!