Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szar külsővel tényleg nehezebb...

Szar külsővel tényleg nehezebb az élet? Írnátok konkrét példákat?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyanok írjanak, akik tényleg szarul néznek ki. Köszi.

2014. ápr. 2. 07:38
1 2
 1/12 aculluca ***** válasza:
100%
erről azt gondolnám hogy kiállás, önbizalom hiánnyal függ össze ha szar életet veszed alapul,nem pedig a külső.meg amúgy is mi számít szarnak?
2014. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Aki rosszul néz ki, arról az emberek általában azt gondolják, hogy igénytelen és lusta, mert nem tesz semmit azért, hogy jobban nézzen ki, tehát mindenképpen már hátránnyal indul akár ismerkedés, akár álláskeresés terén.

Van az a fajta rossz kinézetű ember, aki nem tehet róla, mert csúnyának született, nem szép az arca, a fogai stb., de mindezért rengeteget lehet tenni, egy jól megválasztott hajjal, nőknél sminkkel, fogszabályozással stb. már mérföldekkel előrébb jár. Van, aki a testalkata miatt torz, ő meg sportoljon és törődjön sokat a testével, hogy egészségesebb kinézetű legyen.

Igazából, hogy ki ronda és ki nem, teljesen szubjektív, de az tény, hogy az emberek szemében mindig is a szimmetrikus arcok, arányos testek voltak az ideálisak, akik egészséget tükröznek magukból, ezt a féle ízlést az ösztönök diktálják. Szóval az első benyomás, első ránézés sokszor mindent eldönt, tehát ezért kell akár csúnyán is arra törekedni, hogy igényes és kellemes benyomást keltsünk, rendben legyen a bőrünk, fogunk, hajunk, ruházatunk, körmünk, mert már akkor nagyon sokat tettünk azért, hogy elfogadjanak.

Aki alapból szép, sajnos sokszor még a rossz természete sem érdekli az embereket és jóval elnézőbbek velük szemben, mint aki csúnyább, tehát az élet minden területén előnyt élveznek, jobban el tudnak intézni mindent.

2014. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

jó, de lehet azért van önbizalomhiánya mert szarul néz ki. Nem?

Szar kinézet alatt azt értem, h átlag alatti.

2014. ápr. 2. 08:28
 4/12 A kérdező kommentje:
2, köszi
2014. ápr. 2. 08:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül. Egyik nem következik alapvetően a másikból.
2014. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A szép kisgyereket még a saját anyja is szivesebben gondozza (nem én találtam ki). Lehet önbecsapni, de felesleges: számít. Aztán vannak tudásalapú munkakörök, ahol a szakmaiság számít, igen, lehet boldogulni és kontraszelektíve párt találni (jelentése: te sem kellesz senkinek, én sem, jöjjünk hát össze, ha már senkinél nem volt sikerünk), de alapvetően hátrány. Az sem mindegy kinek ki a csúnya, mi miatt csúnya. Van egzakt része is a fogalmnak, de szubjektív is.
2014. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem speciel nehezebb, legalábbis úgy érzem.


Elég csak arra gondolni, hogy kb egész életemben a külsőm miatt voltam szivatva, általánosban a nagy füleim miatt, vagy mert vézna voltam, később szakközépben is a külsőmmel szóltak le, aztán az arcszerkezetemen csak nem tudok változtatni...azóta egész vállalható lettem (szerintem) de azért bőven nyomot hagy az emberben, és porig rombolja az önbizalmát ha ezzel szólják le.


De elég mostanában a csajozásra is gondolni, voltak barátnőim, egész jók is, mégis ha nincs, akkor baromi nyűg a párszerzés. Elég csak összehasonlítani magam jóképű ismerősömmel, elmegy egy buliba, a csajok mennek kb oda hozzá ismerkedni, tőlem meg kb menekülnek, vagy netes ismerkedős oldalakra is ha felmegy, kb keresik a társaságát, mindezt úgy hogy kitesz 1-2 képet, amik nem is extrák. Én meg kb 1000-ből 1 valahogy kinéző lánynak ha bejövök...


De szerintem melóban is, rengeteg helyen jól jön az, ha jóképű, és értelmes vagy, pincéreknél, komolyabb szállodai recepciósoknál is számít. Míg mondjuk az én fejemmel mehetek gyári munkásnak.


Ettől függetlenül, szerintem ha mellette értelmes, intelligens az ember, akkor azért tud érvényesülni az élet minden területén.

2014. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazság szerint épp a normálisabbak maradnak meg nekünk, szerintem ez hatalmas előny, hogy nem kell ennyi ostobából külön nekünk kiválogatni az értékes arcokat. Arról nem beszélve, hogy ez visszafelé is nagy húzóerő, és a kompenzációs kényszerrel együtt szinte biztos, hogy mi is jó arcok vagyunk, ezért szeretnek minket a mieink. Nyilván ez mind csak akkor érvényes, ha belül jó vagy teljesen, nem akarsz ártani annak se, akinél egyébként elég jó helyen lenne az ilyesmi, és hajlandó vagy akár naivitásig menő jóhiszeműséget vállalni, csak hogy a normális lelkületű kevesek közt maradj. Felbecsülhetetlen értékek ezek. Arról nem beszélve, hogy akik épp csak eddig érlelték magukat belül, azoknak a szépérzéke is árnyaltabb lesz, a szokványfejeket, nagyon szimmetrikus, nagyon optimális arányokból építkező fejeket uncsinak és gyerekesnek látják, a mindennapok embere pedig mély, összetett szépségével ragyog fel előttük. Meg merem kockáztatni: mi látjuk jól az embereket.
2014. ápr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
érdekes
2014. ápr. 3. 08:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, viszont szep külsövel könyebb...
2014. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!