Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hívatlanul becsöngetni valakih...

Hívatlanul becsöngetni valakihez udvariatlanság?

Figyelt kérdés

A barátaink felhívnak mielőtt átjönnek, nehogy zavarjanak. A haverjaink nem hívnak fel, és mindig olyankor jönnek át, mikor zavarnak, és ha kimegyünk a kapuhoz, megmondjuk nekik hogy most nem alkalmas, de mégis benyomulnak. Nem lehet elégszer elmondani nekik hogy kérdezzenek meg előtte, csak hívatlanul csöngetnek, és soha semmit nem hoznak (értem azt szotyi, ropi, cigi, valami), de kérik a kávét és a cigit, szolgáljuk ki őket.

Mi erről a véleményetek? Önzőek vagyunk hogy nem látjuk őket szivesen? Ezzel a gondolkodással sajnos egyedül fogunk maradni? Vagy inkább egyedül, mint ilyen tapintatlan haverokkal?



2014. márc. 28. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem udvariatlanság, és nem tudom elképzelni, hogy tudnak "benyomulni". Fellöknek és szaladnak a házba, vagy mi?
2014. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát majdhogynem. Azért fel nem löknek, de annyira akaratosak, hogy már mi érezzük magunkat kellemetlenül, ha keményen a sarkunkra állunk, és elzavarjuk őket. Ezt ők is megérzik, szóval elindulnak befele. Az orrukra csapni az ajtót nagyon durva dolog?
2014. márc. 28. 11:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nagy bunkóság a részükről, amiket leírtál!

Határozottabban mondjátok, és ne nyissátok ki a kaput, akkor nem tudnak benyomulni.

Kertes ház? Vagy hogyhogy kimentek a kapuig, ha csöngetnek?

Egyébként hogy tudtok akkor jóban lenni velük, ha így viselkednek veletek szemben? Ez az agresszió és a baráti érzések nem férnének meg egymás mellett bennem.

2014. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem. De még az öklödet sem. Minek neked ilyen haverok?
2014. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha udvariatlanság, ha nem addig oké hogy becsengetnek, de ami azontúl történik ahogy Te írod, az már pofátlanság, ráakaszkodás a másikra.

Amikor nekem voltak ismerőseim, mindig megegyeztünk abban hogy majd keresem őket, mert most nem tudok elmenni velük. tudomásul vették, és mentek tovább

21F

2014. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazából kicsit összetetteb a dolog. Csapatban szoktak bandázni a városban, és amikor kedvük támad, kitalálják (este 9-10-kor), hogy átmennek hozzánk. A félcsapat a haverunk, akiktől persze nem tetszik hogy hivatlanul állítanak be, de szeretjük őket, a többiek meg mennek velük, és azt hiszik, hogy őket is szivesen látjuk. Amúgy meg parasztházról van szó, a kapu a teraszból nyílik és be van falazva ,tudjátok, az a tipikus hosszútornácos, aminek a kapuja és az ablakai is az utcára nyílnak. Tehát ha látni akarjuk hogy kik jöttek, ki kell nyitnunk a kaput. Az ablakból sajna nem lehet kilátni mert pont annyira van messze a kaputól hogy nem látjuk kik állnak előtte.

Nem egyszer dörömböltek addig az ablakon, amíg abba kellett hagynunk a szexet, és felöltözni és beengedni őket mert addig nem hagytak békén.

2014. márc. 28. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen haverjaim.


Már nincsenek.


És nem is hiányoznak...

2014. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Udvariatlanság. Nem állítok be sehova sem csak úgy. Ha nincs előre megbeszélve, akkor előtte felhívom az illetőt, hogy éppen arra járok, otthon van-e, mi lenne, ha felugranék, zavarok-e.

Ez alap szerintem.

Az meg bunkóság, ha valaki mindig úgy meg a másikhoz, hogy nem visz semmit sem, és még el is várja, hogy megvendégeljék.

Nekem ilyen haverok nem kellenének :)

Ha zavar és nem értenek a szóból, akkor egyszerűen ne menj ki, ne engedd be őket, ha mennek váratlanul.

2014. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezek nem haverok, hanem piócák, akik addig fognak élősködni rajtatok, amíg hagyjátok. Nem durva rájuk csukni az ajtót, az a durva, amit ők tesznek. NE te érezd magad sz*rul, NE engedd be őket, NE szolgáld ki őket, és ha fel akarnak lökni a kapuban, komolyan mondom, hívd rájuk a rendőrséget, például magánlaksértés címszóval.
2014. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

6: És mért nem átlátható a kapu? Miből van?

Nem lehetne rá ablakocskát vágni?

És a hangokból se tudni, kik jöttek?

Tényleg nehéz tiltakozásnak értelmezni, ha valahol, ahova tudtunkkal meg vagyunk hívva, kinyitják előttünk a kaput!:)

2014. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!