Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Te köszönsz annak az embernek,...

Te köszönsz annak az embernek, akivel nem vagy jóba/utálsz?

Figyelt kérdés

Ha mész az utcán, ráköszönsz?

Ha mész az utcán, rád köszön, te visszaköszönsz?


2013. nov. 25. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen.

Alap, hogy köszönünk annak, akit ismerünk.

2013. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Igen, nálam is alap, hogy köszönök annak, akit ismerek.

De, ha már két szót beszéltem valakivel a buszon (pl. egyetlen kérdésre válasz, vagy bármi), annak is köszönök leszállásnál.

2013. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Köszönök neki.
2013. nov. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Persze, csak, ha elmegyünk egymás mellett csak, akkor nem halok bele egy köszönésbe. :-)Van lakó is a házban, akivel nem szeretek találkozni, mégis köszönök, már csak magam miatt is.
2013. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek köszönök, aki köszön nekem. Sőt van olyan, hogy hirtelen nem is tudom, hogy ki az, de visszaköszönök, mert biztos ismerem valahonnan. Nagyon nagy illetlenség a köszönést nem viszonozni.

Ha valakivel nem vagyok jóban, akkor is köszönök. Persze ha pont nem néz oda, meg nem figyel, akkor nem fogok mindenképpen ráköszönni. De nem is megyek el mellette köszönés nélkül, ha látjuk egymást.

2013. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek köszönök, akit akárcsak látásból is, ismerek.

Olyat nem tennék, hogy nem viszonzom a köszönést. Olykor még el is szégyellem magam, hogy pl. figyelmetlenségből, nem én köszöntem előre.


Hogy nem vagyok jóban valakivel, az számomra azt jelenti, hogy nem szoktunk beszélgetni, nem járunk össze, esetleg a nevét, lakhelyét sem tudom; bár szoktunk találkozni utcán, boltban, utazási eszközön stb. és nincs más kapcsolatunk. Természetes, - úgy tapasztalom, hogy a másik részéről is - hogy köszönünk egymásnak.


Haragosom, vagy olyan, akit utálnék nincs. Bosszanthat esetenként, talán tartósan valakinek valamilyen, nekem nem tetsző tulajdonsága, cselekedete, egy-egy ügyben akár vitatkozhatunk, veszekedhetünk is, megbánthatjuk egymást; de ez arra, azokra az alkalmakra vonatkozik és nem mindenkorra és nem a teljes emberre. És, természetesen, köszönünk egymásnak.

2013. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek köszönök, akit ismerek. Ha Ő nem köszön vissza, az már nem engem minősít, hanem a másik embert.

Olyan is volt, hogy teljesen ismeretlen ember rám köszönt, mert összekevert valakivel,(ez utólag derült ki) de neki is visszaköszöntem, mert nem akartam, hogy az ismerőséről rossz véleménye legyen.

2013. nov. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megtöröm a sort: Dehogy köszönök. Mégis miért köszönnék olyan embernek, aki a taplóságával, rosszindulatával, tetteivel elérte az ellenszenvem?
2013. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha észreveszek valakit, akit ismerek, köszönök neki. de sokszor van, hogy elmegyek mellette, és nem is veszem észre, elmerülök a gondolataimban.
2013. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes válaszok... kb #8-as írta csak, amit én is gondolok. Lehet gyerekes, de akit én utálok embert, mert ellenszenvet váltott ki belőlem, annak nem akarok köszönni. Engem nagyon nehezen lehet felbosszantani, vagy kihozni belőlem azt az érzést, hogy én megutáljak valakit. Ezért is gondolom úgy, hogy annak az embernek, aki iránt így érzek, elég súlyos dolgot kellett elkövetnie ellenem, valamint úgy vagyok vele, hogy én az ilyen embert "nem akarom ismerni", nem akarom, hogy akár egy köszönés erejéig is bármi közünk legyen egymáshoz...

hát nem tudom.

2013. nov. 25. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!