Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez a furcsa hiányérzet az...

Mi ez a furcsa hiányérzet az életemben?

Figyelt kérdés

valami fura érzés hiányzik az életemből... Nem tudom behatárolni pontosan, a szerelemhez hasonlatos, de valami más. Nem egy adott emberhez kötődik. Valami olyan, amit egy-egy osztálykiránduláson éreztem, vagy a régi osztályom társaságában. Volt ebben minden, a csajok, a versengés, de az összetartozás érzése is. Nem tudom pontosan megfogalmazni, de nagyon hiányzik, és semmilyen baráti közösség nem pótolja. Néha regényolvasás közben, vagy egy-egy film közben jön elő, de nem tudom pontosan mit is hiányolok. Még mindig fiatal és független vagyok, sok barátom van, de valahogy más a közeg.


Nem is azt kérdezném, hogy mi a megoldás, mert nem hiszem, hogy van. De más is ismeri az érzést? Mi ez?



2013. nov. 3. 01:13
 1/2 anonim ***** válasza:

a hovatartozás érzése.

ez a régi törzsi énünkből származik.

akkor az ember beleszületett egy törzsbe és pontosan tudta,hogy a törzsön belül hol helyezkedik el és mit kell tennie,ha változtatni akar a törzsi pozícióján.

a mai világban meg az emberek törzsről-törzsre mennek,sőt törzs nélkül is életben tudnak maradni.

te gondolom most elvesztetted a régi törzsed/csoportod,ahol meg volt a helyed ezért természetes,hogy hiányzik.


a mai variánsa lehet esetleg a hozzád hasonló beállítottságú emberek társasága,mondjuk az edzés keretében.

2013. nov. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Régen, még amikor kevésbé értettem az életet, akkoriban rengetegszer éreztem ilyet, tudtam hogy valami hiányzik, tudtam hogy nem tudok róla, de van valami amit fel kell fedeznem, természetesen ez nálam rengeteg más érzéssel is párosult, így sokáig háttérbe szorult. Éveket töltöttem el magányosan, depressziósan, megértés és segítség nélkül. De ahogy telt az idő talán magamnak, vagy pusztán a sors akaratának köszönhetően rájöttem mi is hiányzik, és már megszűnt a hiányérzet. Köszönöm az életnek, köszönöm a kitartásomnak. És hogy mi ez hát arra magadnak kell rájönnöd. Ha elmondanám lehet el se hinnéd. Keresd kutasd, mert hidd el megéri. És miután megtaláltad rájössz hogy aranyat ér.
2013. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!