Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Japán légszűrő maszk viselése...

Japán légszűrő maszk viselése a városban?

Figyelt kérdés

[link]


Budapest levegője egyre szennyezettebb, mégis ott tanulok, ott élek, sokat közlekedek, stb.


Egyben sokat is vagyok beteg. Arra gondoltam, hogy veszek magamnak és a barátnőmnek ilyen japán maszkot, és fel fogjuk venni amikor nagyon szmogos a levegő, vagy beszorulunk a busszal a dugóban, ezzel is védve a közérzetünket, egészségünket, energiánkat.


Nem sok embert látni, még bicikliseket is ritkán ilyen maszkokban, így azon tűnődöm, hogy vajon mit fognak szólni az emberek? (mindenki minket fog bámulni)


2013. okt. 12. 00:59
 1/9 anonim válasza:
ijesztő fejed van
2013. okt. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kissé paranoid vagy. a betegségeid okát kellene megszüntetni.
2013. okt. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez nem én vagyok.

És nem vagyok paranoid. Otthoni légtisztítót használunk egy ideje és a lakótelepi lakás levegője olyan lett, mintha vidéken lennék egy hegyen :)


Nem beszélve az egészségügyi hatásokról. Kevesebb fejfájás, nyugodtabb alvás, stb. Kevesebb betegség.

2013. okt. 12. 02:18
 4/9 A kérdező kommentje:
"A 2,5 mikrométernél kisebb átmérőjű, „finom” porszemcsék (PM2.5) azért különösen veszélyesek, mert belélegezve a tüdő mélyébe jutnak, innen pedig felszívódnak és a keringésbe kerülnek. "
2013. okt. 12. 02:19
 5/9 A kérdező kommentje:
"A kültéri levegő szálló por tartalmának hosszú távú hatásai a következők: a várható élettartam jelentős csökkenése a szív- és érrendszerei, a légzőszervi betegségek, valamint a tüdőrák miatti halálozás növekedése következtében. A"
2013. okt. 12. 02:20
 6/9 anonim ***** válasza:
bizony az vagy. egészségmániás. ez is egy betegség. 6 évet tanultam egyetemen ezekről, de nem félek mint te.
2013. okt. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezért lakom kertes házban,egy kis városban,itt nincs szmog,tiszta a levegő általában.Amikor felmegyek pestre,érezhetően rosszabb,koszosabb a levegő,és kb úgy minden.

Az a maszk csak bringásoknak kell,mert ők szájon át veszik a levegőt.Egyébként tényleg elég furán néznének rád ha csak úgy felvennéd.

2013. okt. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem paranoia ha tényleg követ valaki."

Ezesetben a szmog.

2013. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez mitől japán? Mert én ott kint senkit nem láttam ilyen maszkban. (Azok hordanak maszkot, akik betegek, és nem akarják átragasztani a bacit a többiekre. De az a maszk pont nem így néz ki.)
2013. okt. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!