Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A segg nem számít csúnya szónak?

A segg nem számít csúnya szónak?

Figyelt kérdés
Meglepetésként ért, hogy sok fiataloknak szóló sorozatban hallom a segg szót. V-mint Viktóriában is sokszor elhangzik pl.Segg pattanás, csókold meg a seggem...ICarly-ban is pl.mikor Freddie graffizik az ablakra és írja Mr.(elfelejtettem az igazgató nevét) seggfej (ez angolul úgy volt, hogy Mr (igazgató neve) sucks eggs). Jó mondjuk ezek elmehetnek tini sorozatoknak de főleg gyerek sorozatnak van kategorizálva és meglep, hogy ennyiszer hallom a segg szót holott egész életemben, azt hittem, hogy az csúnya szónak számít. A Bűbájos Boszorkákban is volt egy amikor Chris mondta, hogy démonok üldözik a seggünket vagy valami ilyesmit de ott a Nagyi mondja, hogy vigyázz a szádra. Szóval itt csúnyának hangzik. Mégis más sorozatokban simán kimondják, holott használhatnák a fenék szót is...mondjuk a seggfejnél nem lenne értelmes de más szóhasználat is van. Mi az igazság? A segg csúnya szó vagy nem? Minek számít és hogy lehet, hogy gyerek műsorokban simán előfordul?

tegnap 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem csúnya, inkább úgy mondanám, hogy ahol fontos a kifinomult fogalmazás, ott nem használnám. De egy haveri beszélgetésben egyáltalán nincs egy szinten a fsz, krva, b+, stb kifejezésekkel.
tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Ízléstelen szó, de nem csúnya. Csúnya lehet pl úgy, hogy: seggfej, seggarc, seggtitán és hasonló szóösszetételekben
tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
12+-os
tegnap 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Kicsit durva szó, mert több finomabb szinonímája is van az emberi "hatsónak": fenék, popsi, popó, stb.
tegnap 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!