Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rokonságban hogyan kezelik...

Rokonságban hogyan kezelik azokat a helyzeteket, amikor valakinek külföldi párja lesz, akivel nincs közös nyelv?

Figyelt kérdés

Leírom mire gondolok. Anyám egyik húga még a 90-es években költözött ki a férjével Ausztriába, az unokatestvéreim már ott születtek, ott jártak iskolába, igazából már identitásukat tekintve inkább osztrákok, de persze megtanulták a magyar nyelvet a szülők révén és sokat is voltak nagyszülőknél. Most amióta az egyiknek echte osztrák felesége lett, alig jár már a nagyszülőkhöz vagy ilyen rokoni eseményekre, mert elég sok testvére van anyámnak és szerveznek ilyeneket. Párszor amúgy még elhozta a barátnőjét is az elején, de gond az, hogy a rokonság nagyrésze nem beszél németül és a csaj sem magyarul, próbálkozott, egy-két szót megtanult, de az nem elég ahhoz, hogy kommunikálj.

Így aztán elmaradoztak a látogatások, főleg mióta gyerekük is született és nagyjából sejthető, hogy emiatt, mert a felesége nem érzi komfortosan magát olyan közegben, ahol nem ért semmit abból, amit beszélnek. Amúgy meg valahol megértem, mert én sem szívesen mennék olyan helyre, ahol nem tudok kommunikálni másokkal, az meg hogy állandóan fordítson nekem valaki nagyon macerás, a poénok sem mennek át. Persze mosolyogsz meg megköszönöd a kaját, amit adnak, de nem lesz egy olyan mélységű kapcsolat, mintha betudnál kapcsolódni a beszélgetésbe.



tegnap 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:

A mai világban már olyan könnyen áthidalhatnám a nyelvi akadályokat. Elég, ha a Google Translate-be bepötyögöd vagy felmondod, mit akarsz, máris fordít, azonnal és ingyen. Max annyi, hogy egyszerűbb szövegeket adj meg neki, de amúgy gond nélkül lehet(ne) vele kommunikálni.

Anyukám új párja koreai. Bár tanulom a nyelvét, én vele így szoktam társalogni. Nincs ellene kifogása és nekem sem. Ez ennyire egyszerű. Csak akarni kell.

tegnap 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Katona Dius ***** válasza:

Nálunk jelenleg ez a helyzet. Öcsém egy török nővel van. Nagyon aranyos, rendes lány. Beszél angolul, így én és a másik öcsém is tudunk vele kommunikálni. Még apu is úgy-ahogy. Anyu viszont egyáltalán nem beszél angolul. Bár tanul a csajszi magyarul, de ugye nem olyan könnyen megy az.

Mi ezt úgy szoktuk megoldani, hogy valamelyikünk fordít magyarról angolra és vissza.

tegnap 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!