Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki valamit nem tud jól...

Ha valaki valamit nem tud jól megcsinálni, valaki valamihez nem ért, vagy picit lassabban dolgozik vagy nem tud mindent olyan ügyesen megcsinálni miért hiszik azt róla hogy fogyatékos és miért utálják nagyon?

Figyelt kérdés
Rólam van szó, sajnos hamar kifáradok és sokszor elfelejtem a dolgokat és mindenki azt hiszi hogy lusta és fogykos vagyok. Mindig így volt, mindenki megaláz.

szept. 4. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ez ebből a verseny alapú társadalomból jön. Alig kellene számítania, hogy van aki 12-őt csinál más meg csak 10-et. Lehet e azt is, hogy mindenki hozzáteszi amit tud. És segíteni egymást, hogy ez minnél több legyen.


De igazából mindenki a maga és mások közti különbséget igyekszik növelni, hogy saját magát biztonságban érezze.

szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Van egy pszichológiai fogalom, amit úgy neveznek, hogy alapvető attribúciós hiba, ami azt jelenti, amikor az emberek egy pillanatnyi viselkedés alapján tévesen megítélik a cselekvő személyiségét. Pl ha lassabban haladsz, rád mondják, hogy lusta vagy.


Amiért piszkálnak az pedig az, hogy valószínűleg akadályozod őket, és emiatt frusztráltak.

szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Azért ez nem ilyen egyszerű. Nekem volt olyan kollégám, aki kijelentette, hogy tudná gyorsabban és jobban is végezni a munkáját, de nem hajlandó, mert akkor az lesz az elvárás. Szóval van, aki sunyiságból csinálja.
szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez én lennék, a minimumot csinálom meg.

Palyakezdokent a belemet kidolgoztam, h megfeleljek. Fizikalisan es mentalisan is beleszakadtam. Volt h szóltam h en tobbember munkankájat vegzem egyedul. Hulye kifogások + neked ez megy.... jah persze, nem vígasztal.


Ma mar probalok preciz lenni, megcsinalni amit kell, de nem fogok robotkent dolgozni.

szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval van, aki sunyiságból csinálja."


Hát én még ezt is tovább árnyalnám. Dolgoztam olyan helyen - gyárban - ahol szó szerint ezt csinálták: amint valaki túlteljesítette a normát, másnaptól felemelték a normát mindenkinek - változatlan bérezés mellett nyilván. Én ekkora f.szságot ha napokig gondolkodom sem tudnék kitalálni; konkréten a teljesítmény visszafogásában tették érdekeltté a dolgozókat. Minden alkalommal, amikor valaki bizonyítani akart az első napján, a többiek azonnal leállították, nehogy többet termeljen.


Oké, ez egy szélsőséges példa, de általános, hogy az extra teljesítmény nem jár extra elismeréssel, egyszerűen megszokják, hogy te ennyit teljesítesz. Persze, ha lejjebb adod, mert elfáradtál (vagy mert felb.szod magad, amiért a kollégád ugyanannyit keres fele teljesítménnyel), az rögtön feltűnik.


Ha így nézed valahol logikus bevédeni magad azzal, hogy az alapelvárást lejjebb tartod. Rizikós, mert ha ki kell rúgni valakit, akkor te elöl leszel a listában, de ha kiégésről van szó, akkor a lelkes kolléga fog előbb kidőlni. Ha meg kell a cégnek egy hős, akkor neked van mozgósítható tartalékod, és akkor kérhetsz is cserébe valamit.

szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azon, hogy elfelejtesz dolgokat, sokmindent tehetsz ellene: beírod a telókba a teendőket figyelmeztetőre állítva; keresztrejtvényt fejtesz, ezzel fejlesztve a memóriádat, de verset is lehet tanulni.

Tény, hogy minden ember más, ezt el kellene fogadni.

szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mai rohanó világunkban nem érünk rá más pesztrálására. Egy csapat csak annyira gyors, amennyire a leglassabb tagja.
szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

#7, tanulságos amit írtál, csak nem a jó értelemben. Azon még túllépek, hogy két sablon közhelyet böffentettél egymás mellé, de közben még sikerült magad ellen érvelni.


Ha a csapat sebessége a leglassabb tag sebessége, akkor a csapat és a saját érdeked is az, hogy pesztráld a leglassabbat, hogy hosszú távon ne lassítson le.


Ez nem azt jelenti, hogy át kell tőle vállalni bármit, hanem, hogy meg kell tenni mindent, hogy felgyorsuljon. Ha meg nem tud elég gyors lenni, akkor el kell hagynia a csapatot.


Viszketek, amikor az emberek csapatban dolgozva pont az emberi interakción akarnak spórolni, aztán meg egymásra mutogatnak, és otthon sóhajtoznak, hogy jaj, emberekkel a legnehezebb.

szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!