Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azok a gyerekek, tinik akiket...

Azok a gyerekek, tinik akiket iskolában zaklatnak vagy bántalmaznak azok döntő többsége milyen családi környezetből származnak?

Figyelt kérdés

aug. 14. 16:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én pl csóró családból származok. Elvált szülők. Apuka nem fizetett gyerektartást, anyuka 2 helyen dolgozott. A testvérem szerint én voltam mindennek az oka.

Anyám a seggét is kinyalta a testvéremnek, engem pedig leszart.


Cikiztek a ruháim miatt, amiért nem volt apám, amiért anyám öregebb volt mint máaok anyja..azért is, hogy csendes voltam stb stb

A táskámat nekem is tönkretették.

Leköptem az illetőt. Én igazgatói figyelmeztetést kaptam, a táska szétvagdosó semmit.

A szemüvegemet eltörték és sokáig nem volt pénzünk újra. Semmit se kaptak azért se.

aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én azt látom, nálunk a végleteket zaklatták. Aki nagyon szegény és/vagy bántalmazó szülők miatt eleve sérülékeny és a gazdagabb osztálytársat.
aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Engem szakmunkásban b.sztattak. Szüleim elváltak, én apámmal maradtam aki sosem volt otthon munka miatt. 15-16 évesen úgymond egyedül éltem, csak a pénzt küldte apám de volt hogy hónapokig nem láttam. Nem volt puccos állása, gépkezelő de a többi gyerekhez képest drága ruhákban járatott és gondolom ez ba..ta a csőrüket. A suli kín keservesen telt, nem tehettem semmit, mert ha beléjük álltam volna, úgysem hitt volna nekem senki, hisz ők többen voltak. A tanárok is leszarták, szóval kibírtam nagy nehezen, aztán ennyi.
aug. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Engem azért szívattak, mert csendes voltam. Amúgy voltak barátaim, és normális családból származom.
aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy ez lehet annak a következménye
aug. 14. 22:58
 16/21 anonim ***** válasza:
Én olyanból, ahol a problémákat üvöltözéssel és csapkodással oldottak meg. Apámra nem számíthattam. Anyám meg egy gyenge nő.
aug. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 SZTANN ***** válasza:
73%

Nem az a bunkó, akit bántanak (akármilyen családból származik is), hanem azok a retardált bugris tahók, akik bárkit is bántanak. A bántalmazóknak van súlyos lelki defektjük, intelligencia-hiányuk, sérült beteg személyiségük (akármilyen családból származnak is).

Általában a gyengébbet, a csendesebbet, a békésebbet pécézik ki, különösen, ha valamiben jobb náluk.

aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk azokat piszkálták, akiken látszott, hogy úgyis hagyják, úgysem lesz annak semmi következménye, nem pedig a családok körülményei alapján pécéztek ki diákokat. Én is többször voltam célpont, bár engem inkább azért találtak meg, mert szerettem tanulni, a legtöbb tantárgy szinte összes órájára készültem rendszeresen, és az osztályban ez igencsak cikinek számított. Szüleim kicsivel az átlag felett kerestek akkoriban.

Volt egy különc lány, akit a szokatlan viselkedése miatt beszéltek ki, piszkáltak, ő kifejezetten jómódú családból származott, a városban elég ismert és kedvelt boltjuk volt.

aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Itt a családi harmóniára gondolok, nem a sikereikre
aug. 15. 14:35
 20/21 UlfOrmson ***** válasza:

#10: A 8. válaszoló vagyok. Ez a 2000-es évek közepén (kb. 2004-2005 magassága) történt. Nem látta egy tanár sem, én meg nem mertem szólni, sem a tanároknak, sem otthon. Helyette anyának kitaláltam egy történetet arról, hogy néhány barátommal tanítás után kiültünk a város szélén lévő tó egyik stégjére és ott léptem rá véletlenül a táskámra (ez annyiban igaz, hogy voltak osztálytársaim akikkel jóban voltam és suli után időnként tényleg kiültünk a tópartra beszélgetni). Nem tudom, hogy a tanárok hatékonyan fel tudtak-e volna lépni ha tudnak róla. Már 20 éve sem az övék volt a legmegbecsültebb hivatás. Nem tudom, hogy te, Kedves Kérdező milyen korosztályba tartozol, de az, hogy a tanárnak egyes "jófej" gyerekek visszapofáznak és a bullying, már ekkor (az általam leírt sztori idején) is egy ismert, és sajnos elterjedt, jelenség volt, nem a mai kor szüleménye.

Szerencsére középiskolában és egyetemen már normális közegbe jártam, ott csak klikkesedtünk, de b@szogatás vagy fizikális erőszak fel sem merült

aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!