Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek domináns ,később...

Hogyan legyek domináns ,később akár vezető? Hogy szeressenek az emberek?

Figyelt kérdés

Jelenleg tagja vagyok egy diákkörnek. Középsulisokbol áll. Együtt szoktunk ötletelni .


Én viszont baromi nagy önbizalom hiányban szenvedek ,amit más is megemlített,hogy vannak jó ötleteim,de elharapom a mondat végét ,meg tényleg amikor beszelni kell mások előtt ,nem tudom olyan okosan ,szépen előadni,megfogalmazni ,mint ahogy azt a fejemben teszem. Ebben a társaságban nincsenek kifejezetten barátaim ,mindenkivel elvagyok,de ha nem vagyok ott valahol,akkor sem hiányzom senkinek. Van nálunk évente elnökválasztás,amin elgondolkoztam ,hogy indulok. Ezt nem most találtam ki ,pár hónapja. De komoly ötleteim vannak,szerintem jók is ,bár sose mondtam senkinek. Legutóbbi megbeszélésen felmerült az elnökségi tagság és rajtam kivul akarnak mások is egy csomoan ,ami mondjuk meglepett. De nem is az ,hanem az elozo tagokat ,meg indulo tagokat is nagyon nagyon kedvelik,tehát ha egy kicsit is szimpátia szavazás(biztos),akkor esélyem sincs. Az elozo lányt akinek a helyére pályázok ,mindenki szereti, van baráti köre ,és még hátszele is ,mert a testvére ide járt,így az ő barátai is őt szeretik. De azért jól is csinálja. Irigy is vagyok rá. De lehet én is tudnám olyan jól. Illetve, elhangzott egy olyan mondat,hogy aki nem töltött itt el egy teljes évet,az ne is induljon,felesleges. És ez végképp elbizonytalanított. Tehát esélyem se lenne. Főleg úgy hogy baromira nem vagyok meghatározó személyiség ,es folyamatosan görcsölök, szorongok ,hogy jó e amit mondok,vagyok-e olyan jófej ,mint kéne. És nem,emiatt valóban nem vagyok az. Szerintetek?


Várjak egy évet ,illeszkedjek be jobban és jövőre próbáljam meg?


És ha jovore se lesz esélyem,mert akkor jobban fognak kedvelni másokat?



júl. 18. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Aki azt hiszi hogy vezetőnek dominancia kell az azt se tudja mi az hogy vezetőnek lenni.
júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy kell vezetőnek lenni hogy közben emberséges csapatjátékos vagy, mindenki érdekét szem előtt tartod, win-win (nyertes-nyertes) szituációkat hozol létre, hű vagy az elveidhez, embereidhez, ügyeidhez. Ezek.
júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy farkasfalkát kell tanulmányoznod. Ha lehetőséged engedni beilleszkedni közéjük, és megmászni a ranglétrát, hogy te vezesd a falkát, ehhez kell hogy megtudd védeni a falkát baj esetén.
júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Igen, baj esetén kiállsz önmagadért, az embereidért, az ügyeidért!

Ekkor dől el a végső RESPECT!

júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek azt követik, akit megéri nekik követni, mert valamilyen problémájukat megoldja, valamilyen szükségletüket kielégíti. Akinél védelmet kapnak, akinek bíznak a döntéseiben, aki felelősséget vállal helyettük, akitől válaszokat, okos tanácsot, követendő példát kapnak, és a többi.


Szóval ha népszerű vezető akarsz lenni, akkor célszerű TANULNOD. Ha okosabb, tapasztaltabb leszel az átlagnál, akkor jobb döntéseket hozol, magabiztosabb leszel, és az emberek elkezdenek rád hallgatni.


"Aki azt hiszi hogy vezetőnek dominancia kell az azt se tudja mi az hogy vezetőnek lenni."


Értem, mit akartál mondani, de valamennyire sajnos kell hozzá. A dominancia nem lehet a sikeres vezetés alapja, és ez nem tesz valakit vezetővé, de a készségnek meg kell lennie, hogy a versengő típusú emberek nyomása alatt a vezető meg tudja őrizni a pozícióját.

júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi vezetőnek sokkal inkább következetesnek és együttműködőnek kell lennie mint versengőnek. Itt nem a pozíció a lényeg hanem egy ügy jó képviselete.
júl. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!