Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is észrevette, hogy...

Más is észrevette, hogy vendégségben bográcsozás, grillezés esetén sokan akkorra szeretnek csak megérkezni, amikorra meg van hirdetve, hogy kész a kaja, hogy ne kelljen előtte segíteni?

Figyelt kérdés

Akár házigazda, akár vendég oldalról.

Mondjuk én sem töröm magam ilyenkor, hogy elsők között érkezzek, de házigazdaként én sem várnám el senkitől.



jún. 19. 11:05
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
17 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ennek nem csak a kaja a lényege. Ugyanakkor a házigazda sem varhatja el hogy a vendegek mindenben segitsenek
jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem vettem észre. Vagyok olyan kapcsolatban az emberekkel, hogy ha meghívom/meghívnak le tudjuk kommunikálni értelmes ember módjára.
jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerősi körömben meg sem szokás "hírdetni" hogy mikor lesz kész a kaja.
jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem hirdetem meg, hogy mikorra lesz “kesz a kaja”, hat honnan tudjam, nincs percre pontosan megtervezve a nap. :D

Azt mondom meg, hogy mikortol lehet jonni es kesz.


Amugy ha en tartom a bulit, akkor en mindent megcsinalok, segiteni ebben mar nem kell, de a vendegek hoznak piat, sutit, ilyesmiket. De ha kozosen elmegyunk valahova sutogetni, pl mittudomen, egy erdobe, akkor persze egyuttes erovel csinaljuk a kajat.

jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan kellene tudnia a vendégnek, hogy mikor kezd a házigazda? Apám már hajnalban megteszi a készületeket, amit más max 10kor tenne, így hiába megyünk oda 10re, már rotyog a gulyás, sül a hús, stb.

Aztán ha ebédre hív meg valaki, akkor nem megyek oda 10re. Ha korábban is ott akar vk látni, akkor jelezze. Pl mondja úgy, hogy "meghívlak délelőttre, gyere át, grillezünk" ne úgy, hogy "grillezünk, gyere át ebédre".

jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az úgy jó! Hidd el, nincs benne köszönet, ha hamar ott vannak! Egy-két kipróbált havert hívok, hogy jöjjön korábban segíteni fát vágni, hagymát-krumplit pucolni stb.
jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeresen bográcsozunk. Vannak idősebbek (őket mi hozzuk el) fiatalabbak gyerekekkel, jönnek mikor tudnak. Azt qrvára nem szeretném ha segíteni akarnának.
jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A mi ismeretségi körünkben is gyakori a bográcsozás, közös sütögetés. Amikor valaki ilyent kezd szervezni, mindenkinek az az egyik első kérdése, hogy mit vigyen, milyen hozzávalót, sütési kelléket, egyebet. Az ilyesfajta összejöveteleknek pont az az egyik lényege, hogy együtt a csapat, közösen főz, közben sztorizgat, poénkodik és jó a hangulat.

jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A csapat összetételétől is függ: ha tudnak egymással beszélgetni, együtt lenni, akkor nem csak a kaja a fontos.
jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahova én járok évi 1x grillpartira, ott a grillezést elkezdi a házigazda azelőtt, amire hirdette az érkezést - az nem a vendég dolga, hogy segítsen az előkészületben. És kb. mindenki "időre" érkezik, kivéve az egy notórius késő bunkó családot, de hát megszoktuk, hogy ők mindig késnek :D.
jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!