Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy legyek jobb beszédpartner?

Hogy legyek jobb beszédpartner?

Figyelt kérdés
A téma ön- és kommunikáció fejlesztés. De hogyan? Olyanoktól várnék leginkább választ akik szintén belevágtak.
jan. 18. 19:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

A zaj akkor hal meg ha az egyik felet abszolút nem érdekli a másik, ha érdekli akkor vissza tud kérdezni, érdeklődni.


Sok olyan emberrel találkoztam már munkám során ahol csak én érdeklődtem csak én próbáltam meg beszélgetni témát felhozni...de csak egy szavas válaszokat kaptam.

És ők soha semmit nem kérdeztek nem érdeklődtek, csak csendben maradtak.


A beszélgetés meghal ha csak egyoldalú.


Nézheted a másik oldalát is....ha ő sem szól semmit akkor kb. ott tart ahol te :)

jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Persze ezt értem, de általában én vagyok az aki unalmas, pedig szeretnék jobban résztvenni a beszélgetésekben.
jan. 18. 20:05
 3/21 anonim ***** válasza:
Hol fordul ez elő , milyen társaságban, milyen szituációkban?
jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyjából mindenhol. Munkatársakkal, ismerkedéskor, társkeresőn, még haverokkal is előfordul, családban stb. Persze van ebben egy kis szociális szorongás is, amin dolgozom.
jan. 18. 20:14
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem is gyakran előfordul ez.


De ez mindig akkor van mikor az illető vagy illetők abszolút nem érdekelnek, amikor nem vagyok rájuk kíváncsi, amikor semmi nem érdekel ami velük kapcsolatos.


Szerintem alapból nem érzed magad jól a társaságukban.

jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5 Na de senki társaságában? 😅

Jó, magamnak való vagyok, de ennyire nem kellene. Pl így barátnőm sem lesz soha.

jan. 18. 20:21
 7/21 anonim ***** válasza:
Najó, de őszintén érdekel bármelyik is?
jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem. 😅 De ez akkor sem jó így.
jan. 18. 20:29
 9/21 anonim ***** válasza:
Nyelvtanulás is jó rá, ott muszáj a beszédet gyakorolni, meg a szituációs feladatok minden.
jan. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem érdekelnek, és nem is beszélgetsz velük, akkor valszeg előre eldöntöd, hogy ők nem érdekesek. Pedig, lehet, hogy egyik-másik meg tudna lepni még téged is.

Írj össze kérdéseket, amiket bárkitől meg tudsz kérdezni. Pl.

Olvasol valamit mostanában?

Kirándultál valahol? Legjobb kirándulós élményed?

Milyen zenét szeretsz, milyen koncerten voltál utoljára?

Tudsz ajánlani valamilyen filmet?

Ha nyernél a lottón, mit kezdenél magaddal?

van egy könyv is a témában ,valami olyasmi a címe, hogy hogyan beszélgessünk bárkivel bármiről

jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!