Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha rendezek egy meghívást egy...

Ha rendezek egy meghívást egy társaságnak,de előreláthatólag senki nem fog eljönni,arra hogy érdemes készülni?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen társaság, akikkel régen elég sok időt töltöttünk együtt,aztán kicsit megszakadoztak a dolgok, de én azért évente tartottam egy ilyen összejövetelt, most viszont eléggé úgy tűnik,hogy nem fog jönni senki. Többen nem jeleztek vissza,vagy bizonytalanul jelezték,h talán/esetleg. Mindenesetre az a megérzésem,h nem valószínű,hogy jön valaki. Amúgy én szívesen csinálok ilyet, viszont az nem lenne túl jó érzés,ha senki se jönne el. Ezért jó lenne valami 'B' terv erre az esetre.
2023. szept. 11. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lenne ez az esemény, van még bőven idő? Ill. hol lenne, mennyi előkészületet igényel, foglalni kell-e hozzá vmit?

Én egy közös chatet csinálnék, és felvázolnám a problémát őszintén.

2023. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Az összejövetel előtt 2 nappal hívjál fel mindenkit, és biztos választ kérj, igen vagy nem. Igy tudsz készülni étellel-itallal.
2023. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezek beszélgetős összejövetelek? Osztálytalálkozósdi? Lehet, ellaposodott az évenkénti találkozó.

Rendezz bowling versenyt. Alakítsanak csoportokat. Ez legyen az ő feladatuk, hogy kivel állnak össze. 2 pár egy csapat. Aki egyedül van azok külön alkossanak párt. Hátha feldobod a hangulatot. Nem kell mindent magadra vállalj. Adj nekik is döntési lehetőséget.

Adj meg 3 találkozási hely lehetőséget. Bowling, darts vagy billiárd terem. Ahova a többség szavaz oda mentek.

2023. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Péntek este lenne, viszont nem Budapesten ahol lakom, hanem a Mátrában egy hétvégi házban. Szóval azért odamenni csak úgy a semmire nem lenne jó.

Köszi a válaszokat! Rákérdezni már rákérdeztem egy közös chatben,de vagy nem tudták egyértelműen megmondani, vagy eleve azt írták,h nem jó nekik, vagy nem reagáltak. Már többször rákérdeztem amúgy az elmúlt hetekben, legutóbb tegnap, de ennél többször már nem nagyon látom értelmét.

2023. szept. 11. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Adj nekik határidőt, és keress valami okot, amire hivatkozva addig választ vársz mindenképpen. Foglalni kell a házat? Ételt kell rendelni? Alapanyagokat kell vásárolni főzéshez? Nem mindegy. Annyi főre tervezel, amennyi a határidőig biztosra mondja, hogy megy, különben lefújod.
2023. szept. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként vannak barátaim teljesen más közegből,akik szívesen lejönnének,mivel velük heti szinten tartom a kapcsolatot.

Csak ugye azt se akarom,hogy másokkal lemegyek,aztán mégis jön valaki,aki nem jelzett.


Ez a társaság akiknek a meghívást szerveztem még egy ilyen sport tevékenység kapcsán volt meg, és valahol sajnálnám ha teljesen megszakadna a kapcsolat, ezért próbáltam még így évente egy-egy összejövetelt szervezni,de ha ennyire nincs rá igény ,lehet nem kell erőltetni.

2023. szept. 11. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazán dicséretre méltó, hogy így össze akarod tartani a társaságot. Kezdeményezőképességed sose csüggedjen, de az igaz amit írtál, "ha ennyire nincs rá igény ,lehet nem kell erőltetni." Fordulj azok felé akik megbecsülnek.
2023. szept. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Adj nekik egy határidőt, hogy tudd, hány emberre kell ételt, italt tervezned, ha senki nem reagál, lefújod, ha mondjuk 5 fő visszajelez, hogy jön, és betoppan valaki pluszban, de kevesebb emberre vásároltál, így járt, nem szólt. Állj a sarkadra.
2023. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint aki nem válaszol, az azt jelenti, hogy nem, csak még nem jutott eszébe semmi olyan dolog, amivel lemondhatná/várja, hogy elmarad az esemény, és neki nem kell lemondania.


Egyszer csináltam ilyet, igaz az szabadulószoba foglalás volt, mindenki pusholta, hogy én foglaljak a saját nevemmel, végül 10 fő helyett összesen 3-an voltunk, én meg folyamatosan telefonálgathattam oda, hogy bocsi -1 fő.

2023. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is szabj meg egy határidőt a végleges válaszra. Gondolom a házat is intézni kell. Ha nem jeleznek, neked úgy is jó, mész a másik brigáddal.
2023. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!