Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki bullyingol az ellen...

Ha valaki bullyingol az ellen hogy lehet védekezni?

Figyelt kérdés
Ha megaláz és gúnyol egy személy egy társaságon belül csak a maga szórakozására akkor az ellen hogy lehet védekezni úgy hogy többet ne merjen ilyet tenni.

2023. aug. 15. 06:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Arra a következtetésre jutottam hogy először meghúzom vele szemben a határt hogy megmondom neki ha én megadom a tiszteletet akkor ő is adja meg és ne beszéljen velem gúnyosan ( amire ő valószínűleg elfogja bagatelizálni a problémát meg majd adja a hülyét hogy nem is érti miről beszélek). Ha ez nem válik be akkor utána megmondom neki ha így folytatja nem tárgyalok vele. Ha ezek ellenére is folytatja akkor megpróbálom úgy alakítani a beszélgetést hogy a gyenge pontjaira felhívom a figyelmet és megpróbálom elérni hogy megalázza magát- Bár ez majd a "nézők" reakciójátol fog függni hogy hogyan sül el.
2023. aug. 15. 07:52
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen helyzetben vagyok a suliban, több lány rám állt úgy hogy egyébként már a koruk szerint felnőttek, mégis ebben lelik örömüket. Kérlek esetleg majd tudnál fejleményekkel jönni? Szeptemberben újra velük kell egy légtérben lennem és ez valamilyen szinten szorongást vált ki belőlem, már olyan szinten hogy pl.: Évvégén enni sem voltam képes a suliban és lefogytam 5 kg-t. Tudom, hogy nem kéne velük foglalkoznom de elég nehéz mikor pl.: Reggel bemegyek a terembe köszönök hogy jó reggelt erre azt kapom vissza, hogy "Eddig jó volt míg meg nem érkeztél". Külön csoportba irogatnak rólam, megy a kibeszélés, ha elmegyek mellettük azok a méregető pillanatások, gúnyos nevetés. És az oka? Az egyik lánnyal korábban barátok voltunk, 2 hétig nem mentem suliba és mire visszamentem ezekkel a lányokkal volt. Én is elkezdtem másokkal barátkozni és azóta ez megy. Többen ráállni 1 emberre könnyű. Irritál a dolog és nem szeretném ezt tovább tűrni, viszont az ő szintjükre sem szeretnék lesüllyedni. Fogalmam sincs mit tegyek.
2023. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt részem ilyesmiben iskolában és munkahelyen is csoportosan.

Szerintem nincs mindenre általános tökéletes recept, van, akinél annyi elég, hogy bocs, de szerintem ez a magatartás hozzád méltatlan, van, akinél az, hogy kétszer szépen szólok, semmit nem ér, olaj a tűzre, a beszólásnál meg megy a "verbális bunyó". Nyilván attól is függ, hogy milyen a közönség, és milyen a te temperamentumod, ill. az övé. Ha te egy totál introvertált, dadogós vagy, ő meg egy pörgőnyelvű, akkor a szópárbajt nagy valószínűséggel el fogod veszíteni.


Másik lehetőség, hogy összefogsz másokkal, akikkel kikezd, és kiközösítitek, együttesen fikázzátok le, lesajnálóan: "Szegény gyerek, egyetlen vígasza, hogy másokat csesztet, azt hiszi, hogy attól ő több lesz. Milyen szánalmas!"

2023. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én anno beleállítottam a körzőt a hülyegyerek hátába. Igaz utána kis híján kirúgtak a suliból! 😁
2023. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Elmesélem nekem mi segített. Harmadikos gimnazista voltam. Első két évben a "keményebb" fiúk sokszor aláztak, néha még is ütöttek. Aztán egy reggel a suli előtt megálltam, ott is valamit beszóltak, amire elpattant a húr. Rágyújtottam egy cigire, aztán ordibálta a gyökér, "hogy rám néz, ha hozzád beszélek b@zi". Én akkor azt mondtam, hogy "most elszívom ezt a k@rva cigit, de ha nem kussolsz el közben, elnyomom benned a csikket, te köcsög". Akkor azt válaszolta nekem, hogy milyen nagy csávó lettél. Majd körbe álltak a haverjaival. Akkor eldobtam a cigit, köptem egyet, felnéztem és így szóltam "Áron, 1v1-be játsszuk le, itt és most, de a csicskáid ne szóljanak bele". Kicsit megfagyott a srácban a szar. Majd elé álltam, még egy cigire rágyújtottam, a füstöt ráfújtam, és mondtam "akarsz bunyózni". Aztán becsengettek.


A közvetlen következménye aztán az volt, hogy a hétvégi bulin újra megtalált a féreg, de akkor a nyakába öntöttem a sört. Aztán megütött, majd a kidobó mindkettőnket kidobott. Orrom vérzett. Ordibáltam "eltörted az orrom te b@zi (amúgy nem csak megzúzodott), gyere akkor most senki nem lát" De akkor már nem jött. Onnantól kezdve rossz fiú lettem én is, visszaszóltam nekik, még a tanárokkal is feleselni kezdtem. És lekoptak rólam, tiszteletből vagy mert félni kezdtek tőlem. De nem volt egyszerű, a mai napig nem tudom, hogy tudtam ezt megcsinálni.



Egyetemre hatott ki ez még, mert ott meg bunkó, magányos farkas lettem. Ma már jobb a helyzet azért. Bevallom, a káröröm is jól esik, amikor látom "Áronkát", hogy három meg négy műszakban jár, alig áll a lábán, szétitta az életét a sikertelensége miatt, én meg egy műszakos home offfice-os munkával valószínűleg jobban is keresek. Megérdemli, mert egy hatalmas patkány volt, nem csak engem, másokat is bántott.

2023. aug. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azóta a napokban találkoztam ezzel az emberrel. Megint belém állt. Beszólt egy olyat amire nem tudtam semmit szólni. A társaságban mindenki csak nevetett én pedig csendben tűrtem, nagyon megalázó volt és azon gondolkoztam hogyan tudnék visszavágni de nem jutott semmi eszembe. Szóval a probléma tovabbra is fennál.
2023. aug. 30. 05:20
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem hamarosan kezdődik a suli és már most gyomorgörcsöm van. Az oké, ha valaki nem bír de akkor hagyjon, ne nézzen rám, ne beszéljen rólam kész pont. Utálom amikor valaki mindenki mással megbeszéli a velem való problémájat rajtam kívűl. Lehet hogy tényleg teszek valamit, ami irritáló, de nem vagyok gondolatolvasó, honnan tudjam? Ha valaki megfogalmaz egy építő jellegű kritikát, akkor elgondolkozom rajta és ha van alapja változtatok is. 4-en állnak rám és ebből 1 embernek nem jut eszébe odajönni, hogy mi van. Már az is eszembe jutott, hogy vannak olyan barátságok amiket mások kibeszélése/utálása tart össze. Erre meg már nem tudok mit írni, saját magukat minősítik. Még az sincs, hogy annyit beszélnék órán, csoda ha megszólalok. Már enni se eszek csak ne kössenek belém. És már ebből van elegem. Igazából bármit teszek, bármilyen vagyok valakinek úgysem fog tetszeni. Valaki mindig fog valami rosszat látni bennem, mert igazából azt a legkönnyebb. De a tiszteletet megadni.. na az már kihívás az ilyen embereknek meg főleg!
2023. aug. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Igazából bármit teszek, bármilyen vagyok valakinek úgysem fog tetszeni. Valaki mindig fog valami rosszat látni bennem, mert igazából azt a legkönnyebb."

Most komolyan, ilyen idiótáknak akarsz te megfelelni?!

Vedd már be azt a k-urva Leszarom tablettát, és nézz keresztül rajtuk! Abból nyerik az energiát, azért csinálják, mert látják, hogy hatást érnek el. Energiavámpírok, mert máshonnan nem tudnak szerezni, mert elcseszett életük van, tehetetlenek. Ha valóban jó életük lenne, és igazán egészséges önértékelésük, akkor nem lennének rászorulva arra, hogy másokat csesztessenek, de valójában komplexusukat takargatják. Lehet, hogy márkás ruhában villognak, lehet, hogy sikeresek egy sportban, lehet, hogy nagy dumások, de valójában mégis szánalmas kis söpredékeknek érzik magukat, és ezt takargatják maguk és mások előtt, nem tudnak normálisan energiát szerezni, hát csak úgy maradnak a kis úszni nem tudók a víz felszínén, hogy másokat lenyomnak. Erősebbet nyilván nem tudnak, hát csak a gyengébbeket.

Megoldás vagy többen együtt egyszerre szégyenítitek meg, hogy mi is a valódi motivációja, (amit itt leírtam) vagy egy olyannal barátkozol akitől tart, és kiállna érted.

2023. aug. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm 18-as! Igazad van teljesen.
2023. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!