Mennyire gyakori a bullying/kiközösítés/zaklatás egyetemista korban?
Figyelt kérdés
Egy készülő regényemnél próbálom belőni a megfelelő korosztályt, ahol a főszereplő folyamatos zaklatás és kiközösítés áldozata, és ebből tör ki a saját erejével.2023. márc. 19. 15:42
1/10 anonim válasza:
A középiskolai zaklatások töredéke, vagy annyi sem. Elég sokat jártam nappali egyetemre, aztán levelezőn is tanulok jelenleg is. Én egy esettel sem találkoztam, de még nem is hallottam ilyenről. Esetleg kollégiumi környezetben tudom elképzelni, de ott is nehezen.
2/10 anonim válasza:
Valahol a 0 és -1 között.
Te a 13-15 éves korosztályt írtad le.
3/10 anonim válasza:
Nálunk nincs, de van ismerősöm (Ázsiában), akit bántanak. Mondjuk nálunk gimiben sem volt, sőt általános 7-től nem volt. (Jó gimibe jártam, általánosban meg elmentek 6-osztályosba azok, akiket bántottak.)
Szerintem normál esetben ezt kinövik a gyerekek 13-15 éves korukig.
4/10 anonim válasza:
Kb semennyire, az inkabb altalanos iskola
5/10 Metionin válasza:
Ott már szinte nincs is. Tapasztalataim szerint általános iskola felsőben a legerősebb, gimiben már mérsékeltebb, felsőoktatásban meg mindenki tojik mindenkire.
6/10 anonim válasza:
Egyetemista korban nincs *miből* kiközösíteni senkit. Az ember bemegy órára, aztán amint vége van, rohan haza. Nincs osztályközösség.
7/10 anonim válasza:
Egyetemen nem nagyon van ilyen, mivel az nem olyan, mint a középiskola, ahol napi 6-7 órát össze vagy zárva ugyanazzal a 20-40 emberrel. Egyetemen mindenkinek máskor vannak az órái, sokszor az évfolyam vagy csoporttársaidból alig ismersz egy-kettőnél többet, mert nem is látod őket, mindenki más időpontokba jár órára. Bemész órára, utána vége, mész a dolgodra, a másik órádra vagy haza vagy tanulni vagy dolgozni vagy akármi... Nem vagytok ott egymás szájába összezárva a többiekkel, szóval esélye sincs, hogy nagyon kiközösítsenek vagy bántsanak a többiek.
8/10 anonim válasza:
Illetve az egyetem már egy válogatott társaság és korban is érettebbek a hallgatók.
9/10 anonim válasza:
Zaklatással én középiskolában sem találkoztam, kiközösítéssel viszont az egyetemen igen. Egyébként nem volt olyan durva, a társaság akikkel elkezdtem jóba lenni egy idő után nem hívtak sehova. Utólag, amikor az egyik lánnyal beszélgettünk ittasan, azt hiszem 2 év múlva, azt mondta, azért, mert furcsának tartott és valami olyasmi, hogy gimiben őt közösítették ki és úgy érezte itt ő teheti meg. De azért olyan nagyon nem viselte meg a lelkem, kicsit magányos voltam vagy 2 hónapig, aztán rátaláltam a mostani baráti körömre, akikkel egyetem óta is szoros a kapcsolat. Az ő baráti körük egyébként teljesen széthullott egyetem végére, szóval a nap végén én csak nyertem azzal, hogy új társaságot kellett keresnem.
10/10 anonim válasza:
Felsőoktatásban nem jellemző, mert ott nem nagyon vannak szorosan összezárt csoportok. Sok munkahelyen viszont keményen visszatér.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!