Az emberek többsége azért nem szeret mélyebb témákról beszélni, mert belül nincsenek felszabadulva, korlátok között élnek?
Aspergeres vagyok és felszínes témákról nem tudok beszélgetni, untatnak, nem nagyon érdekelnek, mélyebb tartalmas témákról nagyon is szeretek. Viszont mikor próbálok új emberekkel ismerkedni, mintha elriasztanám őket ezzel. Összesen két barátom van akikkel jókat, tartalmasan tudok beszélgetni, ráadásul ők nem aspergeresek, megértenek engem. Viszont szeretnék több barátot és szeretném megtalálni a páromat.
Úgy veszem észre, hogy a legtöbb ember előírt etikett szerint él hiányzik belőlük a felszabadultság. Nagyon behatárolja őket a szülői neveltetés, hiányzik a kritikus gondolkodás, nem kérdőjelezik meg a szokásokat, hogy lehetne ezen meg azon változatni. Ezért van az, hogy nem lehet bármiről beszélgetni, egy beszélgetés attól felszabadult, hogyha bármiről beszélgetek, nem határolnak be.
Nem tudom, hogy ez nyugaton, északon mennyire jellemző, nem éltem még nyugaton így nincs tapasztalatom arról, hogy mennyivel nyitottabb, befogadóbb a nyugati társadalom, aki élt ott kíváncsi vagyok mennyivel jobb ott barátkozni, tervezek máshol élni egyébként és, ha jobb a társadalom, akkor lehet nincs itt helyem.
Mindig nekünk kell alkalmazkodni? A neurotipikus embernek fájna, ha hozzánk alkalmazkodna? Szerintem az alkalmazkodást nem szabadna egy irányból elvárni.
Régebben szerettem, de már nem. Sokszor azt tapasztaltam, hogy ha elég mélyre ástunk a témákban (pl. spiritualitás, élet értelme), akkor az eltérő véleményemet szinte sértésnek vették mások. Nekem kell agyalnom azon, hogy hogyan fogalmazzak meg valamit mert az emberek szinte képtelenek kezelni a különböző véleményt. Gyerekkori legjobb barátom pl. megszakította velem a kapcsolatot, amikor rájött, hogy én nem vagyok hívő.
Felszínes témákról viszont szívesen beszélgetek. Az pont arra elég, hogy szocializálódjon egy picit az ember, de nincs benne konfliktus, általában felvállalhatom a véleményem.
5, ha valaki vállalja a véleményét, az nem feltétlenül nyílik meg.
Pl megnyílok, ha azt mondom meleg vagyok. De ha elfogadom a melegeket, az csak egy vélemény.
Ábránd, hogy Magyarországra ez sokkalta jellemzőbb, mint nyugatabbra.
Kérdező: én az egyetemen hülyének vagyok nézve, mikor kimondom a véleményem. Nincsenek barátaim. Fárasztó és idegen érzést kelt az emberek társasága.
Milyen komolyabb témákra gondolsz? A legtöbb ember egy bizonyos kor után, miután már túl van egy-két csalódáson, nagyon megválogatja, hogy kivel beszél mély lelki témákról. Lehet, hogy szerinted ez "korlátok között élés", szerintem inkább józan óvatosság.
"Nagyon behatárolja őket a szülői neveltetés"
Nem a szüleim neveltek így. Magamtól jöttem rá.
"hiányzik a kritikus gondolkodás"
Szerintem az, ha valaki nem beszélget bárkivel bármiről, pont azt jelzi, hogy képes kritikusan gondolkodni.
"nem kérdőjelezik meg a szokásokat, hogy lehetne ezen meg azon változatni."
És ha megkérdőjelezem, az kinek jó? Csak annyit érek el vele, hogy hátba támad. Nincs rá szükségem, bocs.
"Nem tudom, hogy ez nyugaton, északon mennyire jellemző, nem éltem még nyugaton így nincs tapasztalatom arról, hogy mennyivel nyitottabb, befogadóbb a nyugati társadalom, aki élt ott kíváncsi vagyok mennyivel jobb ott barátkozni, tervezek máshol élni egyébként és, ha jobb a társadalom, akkor lehet nincs itt helyem."
Éltem Nyugaton. Ugyanúgy megválogatták az emberek, hogy kivel miről beszélgetnek.
"Mindig nekünk kell alkalmazkodni? A neurotipikus embernek fájna, ha hozzánk alkalmazkodna? "
Igen. Tanuld meg, hogy minden társas helyzetben annak van előnye, aki valamit NEM akar. Ha valaki NEM AKAR veled mély témákról beszélgetni, akkor neked kell ahhoz alkalmazkodnod, és pont.
#6: A kérdés szempontjából nincs sok jelentősége. A többség nem tud különbséget tenni.
#5
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!