Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mitől szűnhet meg a semmiből...

Mitől szűnhet meg a semmiből egy barátság?

Figyelt kérdés

Sok éves sztori, de a mai napig nem értem. Minden előzmény nélkül egyszer már nem írt. Előtte írtam neki, tök jól elbeszélgettünk, aztán soha többet azóta se. Akkor nagyon bántott és meg is haragudtam, ezért makacsságból én sem írtam és ő se.

Szerintetek mitől szűnik meg így egy barátság?



2022. jan. 28. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert csak felszines barátság volt.
2022. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az élet

Ő jobbra ment te balra

Így alakult

2022. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
86%

Lehet, hogy nem álltatok olyan közel egymáshoz. Nem derül ki a leírásodból pár olyan dolog, ami fontos lenne a kérdés megválaszolásában.

Elképzelhető, hogy nem álltatok olyan közel egymáshoz. Ha azt mondod, hogy nem írt, akkor arra is lehet gondolni, hogy virtuális barátról van szó. Tegyük fel, hogy személyesen is ismerted.Lehetséges, hogy kialakult neki egy másik baráti köre, akivel jobban el tudta az idejét tölteni, illetve ahol jobban érezte magát.

Azt is el tudom képzelni, hogy egy darabig (pl. egy nyaralás miatt) nem tudott neked írni, utána elfelejtette, amikor újra eszébe jutottál, akkor meg csak halogatta a dolgot.

A helyedben írnék neki egy rövid üzenetet, pl. kérdezd meg, hogy azóta mik történtek vele, vagy igazából bármit kérdezhetsz, ha vevő lesz rá, akkor mindenképp válaszolni fog. Hívd el valahova, ajánlj fel egy közös programot (nem tudom hány évesek vagytok, akár egy sétára invitálni, vagy akár meginni egy sört valahol, vagy ahova régen jártatok együtt), ha nyitott feléd, akkor vevő lesz rád, lehet még örülni is fog neki, hogy eszébe jutottál.

Ha nem nagyon jut eszedbe semmi téma,akkor pl. névnapján, születésnapján hívd fel, vagy írj neki. Ha válaszol, akkor kezd egy kicsit szaporítani a szót.


Voltam én is hasonló helyzetben, kb. 1 évvel ezelőtt tettem is fel egy kérdést ide a GY-ra, de nem így, hogy vajon miért szűnt meg, hanem konkrétan a kapcsolatfelvételhez kértem tanácsot (egyébként sikerült, azóta újra beszélünk). Akkor a kapcsolat megszakadásának egy másik baráti kör kialakulása volt az oka, mind az én, mind pedig az ő részéről. Azok a bizonyos baráti körök már felbomlottak mindkettőnk esetében.

2022. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem így lesz nálam is.

Eltávolodás egymástól, nincsenek közös érdeklődési körök.

2022. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet az új közösség volt az oka, viszont annak ellenére találkoztunk, rendszeresen váltottunk üzenetet, ezért volt érthetetlen, hogy így pikk-pakk leépített. Emlékszem utána még megköszöntöttem a születésnapján, de már akkor annyi idő kihagyás után elég kellemetlen volt, nem nagyon volt téma se és utána ő már nem köszöntött meg engem.
2022. jan. 28. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!