Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az mennyire gáz, ha meglátszik...

Az mennyire gáz, ha meglátszik rajtam, hogy szégyellem magam mások előtt?

Figyelt kérdés

Jó-jó, tudom hogy senkit sem izgat, hogyan nézek ki, de engem mégis. Most NEM erről van szó, hanem hogy mennyire lehet zavaró / idegesítő / irritáló a viselkedésem, stb…

- Ha például emberek között vagyok, kerülöm a szemkontaktust, de inkább senkire rá se nézek. Ezért sokszor inkább a földön van a tekintetem.

- Nem tudom kihúzni magam, ha vannak a közelemben.

- Mindig ideges vagyok, ezért piszkálom, kapargatom a kezemet, mikor azt hiszem, valaki oda akar hozzám jönni, vagy beszélni akar velem / hozzám akar szólni. (Alapból rágnám a körmömet, ha nem lenne rajta műköröm.)

- Mindig, ha csak eszembe jut, próbálom takarni az arcomat a hajammal.

- Még 30 fokban is képes vagyok pulcsit hordani, úgy, hogy már nagyon melegem van. (Amint senki nincs a közelemben, azonnal leveszem.)

- Ha beszélek valakivel, nagyon ideges vagyok, ezért gyakran dadogok is. (nem a családtagokkal)

Van még pár dolog, de azokat már nincs kedvem leírni :/

Mindenkit kérek, hogy A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJON! Köszönöm. (16L)



2021. aug. 10. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Engem az zavarna pl egy társaságban hogy nem érzed jól magad, és próbálnék segíteni valahogy. Kettesben meg nyíltan kimondanám hogy erre semmi szükség, beszéljük meg, vagy akármi. Próbálnék nyitott, közvetlen lenni.
2021. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, csak a saját életedet keseríted meg vele.

Én aztán tudom, ugyanezt csináltam, illetve időnként még csinálom, csak ma már igyekszem tenni ellene.

Ez szociális fóbia egyébként.

2021. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akibe szorult akár egy csipetnyi együttérzés is, az nem fogja gáznak tartani. Az sem aki hasonlóan szorong szociális helyzetekben, introvertáltabb stb.

Aki viszont rosszindulatú, az a tipikus bully, annak sajnos céltáblája lehetsz. Az ilyen szívesen hasznot húz az alacsony önbizalmadból, felhasználja hogy megalázzon, ezzel növelve a saját egóját, kisebbségérzetét stb. Reméljük nem volt eddig ebben részed, nem is szabadna lennie soha senkinek. Bár az, hogy ennyire szorongsz, valószínűvé teszi, hogy az iskola vagy a családi közeg inkább lefelé húzott az önértékeléseden.

Szóval egyéne válogatja, ki tartja ezt gáznak. Valaki megértő és nem veszi figyelembe, valaki meg rosszindulatból képes lesz taposni rajtad csak hogy azzal is ő érezze jobban magát.

2021. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Eléggé gáz, kezdd el az egyik hibával és fokozatosan szokj le ezekről. Hogyan? Akarattal és kitartással.
2021. aug. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gond.
2021. aug. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Gáznak nem gáz, nincs negativitás ezzel kapcsolatban, viszont ezzel elrejted magad az emberek elul. Ne vesznek észre, ignorálnak, meg se szólítanak... egyedül maradsz.
2021. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!