Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mik most a zárt térben rendeze...

Mik most a zárt térben rendezett nyilvános rendezvények koronavírus-ügyi feltételei?

Figyelt kérdés

- Minden zárt téri rendezvényhez kötelező a védettségi igazolvány, vagy csak a zenés-táncos rendezvényekhez?

- Hány fő most a létszámkorlát?

- Ha várhatóan nem foglalja el a rendezvény az egész helyet, akkor a létszámkorlát az egész helyre vonatkozik, vagy csak a rendezvényre?

+ 1 kérdés, hátha valaki tudja: Hány millió beoltott kell ahhoz, hogy ne kelljen a rendezvényekhez védettségi igazolvány?



2021. júl. 13. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy teljesen eltörölték a korlátozásokat - azaz csak majdnem teljesen.


Nézd meg a koronavírus oldalt!

2021. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért csak félig hasznosat nyomtam, mert éppen erre a majdnemre vagyok kíváncsi. Tudom, hogy sok mindent eltöröltek, de mi az, amit mégsem? Én már nem tudom követni.
2021. júl. 13. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Kulturális és közgyűjteményi területen ezt a tájékoztatást kaptuk az Emberi Erőforrás Minisztériumától:


A 365/2021. Korm. rendelet hatályba lépését követően 2021. július 3-tól a könyvtári és levéltári, valamint a múzeumi szakterületen a következő változások következtek be:


A levéltárak mellett már a könyvtárak és a múzeumok is védettségi igazolvány nélkül, szabadon látogathatóak.

Nem kötelező maszkot viselni az intézményekben.

A 18. életévét be nem töltött személy koronavírus ellen védett felnőtt kísérete nélkül is látogathatja ezen kulturális intézményeket.

A 365/2021. Korm. rendelet 2021. július 3. napi hatályba lépésével az előadó-művészet vonatkozásában (kivétel a zenés-táncos rendezvények) a következő változások következtek be:


A maszkviselés nem kötelező sehol.

Nincs szükség védettségi igazolványra a kulturális intézményekbe való belépéshez.

A 18. életévét be nem töltött személy felnőtt kísérő nélkül is látogathatja a kulturális eseményeket.



Ami továbbra is hatályos: egyéb rendezvényeken 500 fő felett, zenés-táncos rendezvényeken minden esetben kötelező a védettségi igazolvány felmutatása.


A 365/2021. Korm. rendelet 2021. július 3. napi hatályba lépésével a közművelődési szakterületen a következő változások következtek be:


1. A közművelődési intézmények, közösségi színterek és az integrált kulturális intézmények, valamint többek között az állatkertek, vadasparkok védettségi igazolvány nélkül látogathatók.


2. A közművelődési intézményekben, közösségi színtereken és az integrált kulturális intézményekben, valamint többek között az állatkertekben, vadasparkokban nem kötelező a maszk viselése.


3. A közművelődési intézményeket, közösségi színtereket és az integrált kulturális intézményeket, valamint többek között az állatkerteket, vadasparkokat a 18. életévét be nem töltött személy koronavírus ellen védett felnőtt kísérete nélkül is látogathatja.


4. Az előadó-művészet valamely ágának fellépése céljából megtartott esemény, szintén mindenki számára védettségi igazolvány nélkül látogatható, amennyiben az e művészet céljára rendelt helyszínen kerül megtartásra, és kizárólag előre megváltott ülőhelyre szóló jegy ellenében látogatható.


5. Minden más rendezvény esetében a 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendeletben, az adott rendezvényre vonatkozóan megfogalmazott védelmi intézkedések betartása kötelező.

2021. júl. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az a fő kérdés, hogy jól értelmezem-e a jogszabályt. Amennyit tudok belőle, közérthetően:

1. Vendéglátóipari egységekbe be lehet menni védettségi igazolvány nélkül, és lehet bent tartózkodni.

2. Zárt helyen rendezett, beltéri nyilvános rendezvényre védettségi igazolvány kell.


Vagyis, ha zárt térben rendeznék pl. társasjáték partit, akkor 2 lehetőségem van:

1. Ha meghirdetem nyilvánosan, pl. a társasjáték klub Facebook oldalán, akkor kell a védettségi.

2. Ha nem hirdetem meg, csak szólok néhány ismerősnek, hogy találkozzunk valahol, üljünk be valami nyilvános helyre, és közben az asztalnál "véletlenül" előkerül valamilyen játék, az teljesen szabályos, védettségi igazolvány nélkül is.


Végkövetkeztetés: ugyanarra az eseményre ha meghirdetem, akkor kell védettségi, de ha kihasználom a kiskaput és nem nyilvánosan történik a meghívás, akkor nem kell védettségi.

2021. júl. 15. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Az hol van, hogy zárt helyen beltéri rendezvényre kell a védettségi? Bocs, most nincs kedvem a jogszabályt olvasgatni, de én itt a kulturális szférában úgy tudom, hogy a kisebb beltéri rendezvényekre már nem kell védettségi.
2021. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!