Szerintetek elképzelhető, hogy 20-30 év múlva az egyik legelterjedtebb foglalkozás a hivatásos barát lesz?
Ezt a viszonylag régi cikket találtam a témával kapcsolatban, hogy az USA-ban is előfordul ilyen, szóval nem én találtam ki ezt az ötletet. Sőt, Japánban már most elég népszerű dolog.
Én úgy gondolom (bármennyire is közhely), hogy a 21. században nagyon silány minőségűek az emberi kapcsolatok. Nem a keserűség beszél belőlem, mert nem élek teljesen remete életet, van néhány barátom, még ha nem is túl sok. Lehetségesnek tartom, hogy a század közepére itt Európában is virágozni fog ez a szolgáltatás. Sajnos ebből a szempontból "japanizálódik" a társadalmunk, egyre kevesebb a minőségi emberi kapcsolat. Az ismeretségi köröm tele van magányos emberekkel. Pedig közülük sokan szépek, fiatalok, sőt még beszédesek is lennének alapjáraton. Mégis szinte állandóan otthon vannak és a gép előtt ülnek. Dolgozni és bevásárolni járnak el otthonról, szinte semmi több. Most nem erre a mostani helyzetre gondolok, már legalább 5 éve megfigyeltem ezt a jelenséget. Sajnos a netes kapcsolatok már gyakorlatilag egyenértékűek a személyesekkel.
Na mindegy, igazából csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok erről a témáról, szívesen várom mindenki véleményét. Nekem az a véleményem, hogy a nem túl távoli jövőben piaci alapon fog működni a kedvesség és a szeretet.
26/F
Huu, 10-es válaszoló. Szívemből szóltál. Röviden, tömören, de tökéletesen megfogalmaztad, amit én is gondolok. Annyi a különbség, hogy én ezt már meg sem említem élőben, mert ugyanaz lenne a reakció, ami nálad is. Egyébként mindenkinek nagyra értékelem a válaszát.
Rengeteg olyan probléma van, amit a társadalom felfúj, de jelentősége igazából szinte nincs is. Ez viszont pont egy olyan probléma, ami igenis nagyon égető, és igenis foglalkozni kellene vele, mégis el van bagatellizálva. Elképesztő az a robbanásszerű folyamat, ami már bő 10 éve zajlik, és évről évre érezhetően egyre rosszabb.
Írtátok, hogy akinek van igénye a társaságra, az most is él társasági életet, akinek pedig nincs, az régen sem nagyon járt társaságba. Ezzel csak részben tudok egyetérteni. Szerintem a mai extrovertált emberek még többet lennének emberek között 20-30-40 évvel ezelőtt.
Olvastam valahol, hogy a 20. század a nagy háborúk évszázada volt, a 21. század pedig a magány évszázada (lesz).
Mondjuk erre tökéletes lenne egy széles érdeklődési körrel bíró bölcsész :D Itt felértékelődhet a humán érdeklődés talán. Indítok egy vállalkozást :D
Amúgy azon gondolkodtam el, hogy történne a javadalmazás. Havi előfizetés lenne? Mert gondolom az fura lenne, ha minden beszélgetés után jönne a számla :D
Egyébként a fő skill talán az lenne, hogy tényleg érdekelje a barátot az ügy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!