Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van itt olyan tanár végzettség...

Van itt olyan tanár végzettségű személy aki (már) nem dolgozik a hivatásában? Mi az oka? Anyagi, erkölcsi megbecsülés hiánya? Kiábrándultság? Diákok "elvadulása"? Fegyelmezési eszközök hiánya?

Figyelt kérdés
Aki csak elvégezte a képzést és nem dolgozott tanárként az miért döntött így? Miért kezdett bele a képzésbe? A diploma (papír) miatt?
2019. ápr. 19. 10:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Kirúgtak, mert baj volt, hogy gondolkodásra, kreativitásra, szabadszelleműségre, emberségességre akartam tanítani és nem agyatlan mintakövetésre, rosszindulatú konformista szabályrendszerekre, meghunyászkodó rabszolgaságra és labdarúgásnak álcázott színtiszta agresszióra ami az elvárás lett volna az állam részéről. :-)
2019. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A BA-t elvégeztem, MSC-re nem jelentkeztem már. Már az egyetemen kiábrándultam az egészből, és elkezdtem kételkedni a képességeimben is. Ráadásul dupla annyit keresek a jelenlegi munkámmal.
2019. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

Én amikor elkezdtem, még elhivatott voltam, aztán a gyakorlaton elszállt a lelkesedésem, felsőben tanítottam, hát kb. 5.-ig tudtam egy kis tekintélyt kicsikarni, felette nem ment.

Meg pénzt is kellett persze

2019. dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
59%

Keresni. (bocsi, előbb elküldtem).)

Ennek ellenére nem kizárt, hogy olyan 30 felett újra próbálkozom, akkor már talán tudom kezelni a nagyobbakat.

2019. dec. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom az én válaszom mennyire számít, mert én a pályát nem hagytam el, csak az országot, még mindig tanárként dolgozom, de már nem Mo.-n.

Igazából több oka is volt, hogy eljöttem. Nyilván az anyagiak is közrejátszottak ebben, mert a tanárok fizetése kritikán aluli. Másrészt volt bennem kalandvágy is, míg fiatal vagyok úgy gondoltam kipróbálom milyen külföldön, tapasztalatot akartam máshol is szerezni. Ha a szakmai részét nézzük, akkor nekem itthon nem a diákok, hanem a szülők "elvadulása" okozta a legtöbb problémát, amikhez több esetben a feletteseim (osztályfőnök, iskolaigazgató) is asszisztáltak. Hogy mire is gondolok pontosan? Először is, a szülők állandóan beleszóltak a számonkérési módszereimbe, szakmai döntéseimbe. Egyszer bejelentés nélküli röpdolgozatot mertem íratni, másnap már jött is be egy anyuka pampogni, hogy ezt hogy képzeltem. Mikor beírást adtam egy gyereknek, akkor is én lettem a hibás, mert a szülő egyből telefonált az osztályfőnöknek, aki engem kért számon. Bármi ilyesmi konfliktus volt a szülőkkel, az osztályfőnök és az igazgató mindig a szülő pártjára álltak, hiába tudták, hogy nekem van igazam.

Itt, ahol most dolgozom, egyáltalán nem ez a módi, a szülő nem jöhet be csak úgy panaszkodni. Persze itt is vannak mindent jobban tudó anyukák és apukák, de ha be is jönnek, az igazgató rendesen meghallgatja mindkét felet, és kiáll a tanárokért, ha úgy látja, hogy tényleg nekik van igazuk.

Amit még otthon tapasztaltam, hogy nem igazán támogatták a továbbképzéseket vagy hogy munka mellett végezzünk más kiegészítő egyetemi képzéseket, itt viszont maximálisan bátorítanak rá minket, az igazgató szereti, ha minél képzettebb emberek vannak a tanári karban.

2020. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!