Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen gonoszak a kortárs...

Miért ilyen gonoszak a kortársaim?

Figyelt kérdés
Sziasztok én egy 10. osztályba járó lány vagyok, és amióta elkezdtem a sulit, engem bántanak az osztálytarsaim. Az elején még mikor senki nem ismert senkit elbeszélgetettem velük, és örültem hogy itt minden más lesz mert általánosban sem voltak barátaim, ott is piszkáltak sokan. Aztán pár hónap után ugyanaz lett a helyzet. Barátaim egyáltalán nincsenek pluszba még piszkálnak is az osztálytarsaim. Sokszor kinevetnek hogy milyen a hajam, milyen ruhába járok, miért nem hordok szemüveg helyett kontaktlencsét. Az az igazság hogy a szüleim nagyon szigorúak velem és így ezeket a dolgokat nem engedhetem meg magamnak mert nem engedik meg nekem. Most a tanulásba menekültem de azért is piszkálnak hogy stréber vagyok. Ami utoljára betette a kaput hogy 9. óta tetszik egy srác aki most jár 13.-ba ilyen plusz egy évre, és kiderült hogy az osztályból az egyik lány vele jár. Ott összeomlottam kezdek teljesen tönkremenni nem birom a sok bántást, szüleim hallani sem akarnak más suliról. Mit tegyek?
2019. jan. 6. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

próbálj a kortársaidhoz hasonlóan viselkedni és lesznek barátaid.

Az öltözködésed és a hajad milyen?

2019. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vállig érő barna hajam van meg szerintem az öltözködésem is átlagos. Igaz nem járok az aktuális divatnak megfelelő ruhákban hanem elég a sima pulcsi farmer kombináció mert anyukám se engedi hogy kiöltözzek elvégre a suliba tanulni járok :/
2019. jan. 6. 12:32
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem szokj hozzá, és előbb utóbb magad fogsz rájönni a helyes útra, ahol el tudod kerülni a konfliktusos élethelyzeteket.


nem a kortársaidra kell csak szorítkozni, a legtöbb emberben benne van a rosszindulat.

bár ez a nehezebb út persze...a jövőt meg senki nem látja, hogy ezzel jót teszel-e magadnak. az tény, hogy ahogy előttem is írják, a te korosztályod nagyon felszínes, és nem észérvek alapján döntik el, hogy kivel hogy viselkedjenek, hanem egyszerűen csak csordaszellem módjára ha te is olyan leszel, mint ők, egyből befogadnak...és ez az öltözködés, kontaktlencse csak a hegy csúcsa.


már ha virtuálisan hozzájuk kezdessz hasonlítani, azzal is eredményt fogsz elérni.


én legalábbis azt vettem észre, hogy például a hasonló korú emberek között egy csomó olyan csaj lehet ma akár népszerű olyan undorító kinézettel, akik 5-10 éve voltak kiközösítve, és elég, ha a facebook profilképe valamilyen kutyás vagy egyéb filterrel el van látva...és záporoznak a dícsérő kommentek. ennyire felszínesek ezek a dolgok. :D


bár mondom, én kicsit vagyok idősebb, és inkább a saját utamat járva elviseltem azt, hogy rendes barátaim sose voltak, és jelenleg is 1-2 van csak, a többi meg azóta is fel-felkeres valamilyen érdekből...és segítem őket, ha úgy alakul, szóval nem vagyok elutasító, egyszerűen csak nem felejtem el azt, hogy kik ők, együtt tudok ezzel élni, és ha nem is vagyok 100% boldog, de kiegyensúlyozott vagyok.

2019. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
voltak olyan ruhák, amiket én se vehettem fel, de mire odaértem buliba, mindig az volt rajtam :D te is meg tudnád oldani ezt...
2019. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Iskolapszichológust is felkeresheted.
2019. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4. Ja és hordja évekig mosatlanul a divatos ruháit? Vagy ha az anyja megtalálja a szennyesben/a szárítóban és rákérdez, övé-e, csak kamuzza azt a kérdező, hogy "Hát nem tudom, biztos csak úgy ideteleportált valahonnan" és ennyivel le van tudva?

Mellesleg engem is piszkáltak az osztálytársaim, hasonló dolgokkal, hogy szarul néz ki a hajam, szar ruhákba járok, ronda vagyok, stréber vagyok, stb. És elmondanám, akik középiskolában is ezen a szinten vannak, hogy így piszkálnak valakit a kinézete miatt, azok akkor is találnának a kérdezőben valami kivetnivalót, ha mindig a legdivatosabb ruhákban járkálna, mindig divatos frizurája lenne és úgy nézne ki, mint egy modell.

2019. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!