Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most őszintén, normális az...

Most őszintén, normális az ilyen tanár?

Figyelt kérdés

Szóval a következő dolog történt csütörtökön az iskolában:

Vártuk a tanárt kint a folyosón aki elég sokat késett.

A másik teremben már elkezdődött az óra és az osztályomból sokan hangoskodtak, rendetlenkedtek a folyosón, mire kijött a tanárnő és mindenkitől elkérte az ellenőrzőjét.

Az enyémet is, pedig én jól viselkedtem.

Következő szünetben visszakaptuk őket, megnéztem és nekem be volt írva egy szaktanári.

És tudjátok mi a durva?

Az, hogy az egész osztályból CSAK én kaptam, senki más nem!

A tanárnő meg azt a nevetséges indokot hozta fel, hogy az én ellenőrzőm volt az első amelyikbe beírt és mikor a következőért nyúlt akkor úgy döntött megbocsát a többieknek.

És azt mondta, hogy nekem azért hagyta bent, hogy példát statuáljon az osztály előtt.

De én ezt nem értem, ő is látta, hogy én jól viselkedek. Akkor miért nem csinálta azt, hogy mindenkinek beírt?


Ti láttok logikát ebben az egészben?

Akármilyen hihetetlennek is tűnik ez így volt ahogy leírtam.



2017. máj. 28. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Honnan tudod, hogy látta, hogy te jól viselkedtél? És attól, hogy abban a pillanatban nem járattad a szád, mikor kijött, még ordibálhattál két perccel azelőtt. Mindig a kérdező a kis ártatlan. Csodálom, hogy pont te maradtál ki a csordaszellemből.
2017. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
91%

Ezt így szerintem nem teheti meg.

Szólj a szüleidnek, és az ofőnek. Az ofő megkérheti hogy húzza ki a szaktanárit. De akkor viszont mondj el mindent, azoknak a nevét is akik hangoskodtak.

De egyébként a szaktanári csak a magatartást húzza le, nincs nagyobb következménye.

2017. máj. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Lehet azért mert te a folyosón voltál tanóra alatt.
2017. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnőd viselkedése teljesen érthető és emberi, viszont igazságtalan. Vagy mindenkinek, vagy senkinek ne adjon szaktanárit. De olyan igenis van, hogy az ember csinál valamit, aztán meggondolja magát, és ennek más issza meg a levét.


Egyébként... amikor tanítottam, igen élénk vita kerekedett egy irodalmi karakterről, vajon pozitív vagy negatív szereplő-e, és a gyerekek hangosan vitatkoztak. A szomszédból bejött egy tanárnő és engem, mint tanárt fenyegetett meg, hogy tűrhetetlen a hangoskodás, amit az osztályom levágott.


Hát könyörgöm... lehet kérni a gyereket, hogy kussoljon és üljön a fenekén, és bólintson vagy rázza a fejét mint egy robot, és böfögje vissza a választ automatikusan, ha kérdezem, de ez nem oktatás. Aztán azt várjuk, hogy aki kierül az iskolából, az találékony, kreatív, talpraesett legyen. Nem. Így csak egy végrehajtó automata lesz. Az iskolának nem a fegyelmezett csend világának kellene lennie.

2017. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

első válaszoló!


A tanárnő onnan tudta, hogy jól viselkedtem, hogy egyrészt ismer engem, másrészt pedig tényleg jól viselkedtem végig amíg várakoztunk.


3-as! Senki sem várakozott a teremben, a folyosón várakozunk mindig, mert a tanár jön kinyitni a termet.

2017. máj. 28. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Attól, hogy ismer, egyszer- kétszer te is lehetsz szemtelen. Olyan nincs, hogy valaki MINDIG jó. Egyébként felesleges rugóznod rajta. Egy szaktanári még semmit sem jelent. Még ha igazat is mondasz, rosszkor voltál rossz helyen. Ilyen előfordul. Lesz még ilyen az életben, jobb, ha hozzászoksz, és nem feltétlen lesz olyan a helyzet, hogy pattoghatsz miatta. Itt még szerencséd volt, hogy EGYÁLTALÁN kinyithattad a szádat, hogy panaszt emelj.

Nem, ez nem jó így. De sajnos ez van, úgyhogy szokj hozzá.

2017. máj. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hanyadikos vagy, de megnyugtatlak, hogy ez a szaktanári sehol nem számít majd az életedben, se a magatartás jegy. Ne foglalkozz vele!:)
2017. máj. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!