A tanárnak van joga rám írni Facebookon?
Azt tudni kell hogy van az osztályunknak egy Facebook csoportja aminek az ofő az adminja
Megkérdezi, hogy miért nem jövünk suliba. Én szándékosan nem válaszolok neki vissza(meg se nézem alapból) .És még ő van felhábodva
Joga van, de te nem vagy köteles válaszolni rá, főleg, ha anyud más módon is jelzi a hiányzásodat neki - erre amúgy sem a fészbók a megfelelő oldal.
Akik hisztiznek: a fész csoportban mindenki látja, amit a másik ír, de ha a kérdező nem akarja az egész csoporttal megosztani, akkor nem válaszol a tanár ott feltett kérdésére, maximum privátban.
28 vagyok, sok csoport tagja (főleg most, hogy külföldre jöttem), de ha valakivel "gondom van", vagy üzenetem van számára, küldök egy személyeset, nem a csoporton belül üzenek xy-nak, mert nem etikus.
Természetesen joga van rád írni. Neked pedig természetesen jogod van válaszolni, vagy nem válaszolni.
Ha meg viszel igazolást akkor ott vagy ahol akarsz. Ha tanár lennék az se érdekelne ha éppen egy tengerparton koktéloznál amíg van igazolásod. Csak a sok gyökér tanár unatkozik, mellé meg frusztrált is, és nincs jobb dolga mint a kis "hatalmát" amit egész életében elért azt gyakorolja a gyerekek felett.
Kérdező: honnan veszed,hogy fel van háborodva?
Másrészt nem vagyok jogász,de minden szolgáltatásnak tudod-e , hogy neked,mint tanulónak vannak kötlességeid,vagy szeritned ingyen jár a suli?
12. paragrafus
Szóval,ha nem tartod be,akkor bizony nem tartod be a törvényt.
Másrészt gondolkodj el azon,hogy másoktól ezért pénzt vonnak le,hogy te ingyen gyarapíthasd a tudásod.
Szóval a tanárnak joga van szerintem tudni,hogy te most szándékosan nem teszel eleget kötelezettségednek,vagy pedig valami más oka van.
Előző, a kérdező vetette fel a jogi oldalt
"A tanárnak van joga rám írni Facebookon?"
Imadom, mikor ilyen "joga van" kérdések alatt elszabadul a "pokol" es jönnek az okosabbnál okosabb emberek....
Egy kérésem van, ne hagyjatok abba....!
Amúgy igen, joga van, és pont (ennyi volt a kérdés).
El kellene indulni az alapoktól. Az iskola egy köznevelési intézmény. A tanuló jogviszonyban áll az intézménnyel, amennyiben kiskorú úgy az iskola a szülőt a szülő az iskolát (intézményt) értesíti. Eddig világos.
A köztük lévő kapcsolattartásnak vannak törvényben, helyi szabályozókban leírt formái.(köznevelési törvény, házirend, SZMSZ stb) Kapcsolattartás alapvetően írásban (ellenőrző,tájékoztató füzet stb.) vagy személyesen szóban ( fogadó óra, szülői értekezlet stb.) vagy telefonon történik. Én nem hallottam arról, hogy magyarországi köznevelési intézményének a facebook, a twitter stb. hivatalos kapcsolattartási formája lenne!!! A zárt csoportok léttrehozása gyakori, a közös információt segítheti, de nem HIVATALOS! Senkit nem kötelez semmire, nyilván vannak előnyei:pl. gyors. De miért alap hogy van mindenkinek internet elérhetősége,internet elérésére alkalmas eszköze? Szóval a válaszom a pedagógus(intézmény)nem jár el helyesen ha az interneten kér és vár információt. A tanuló és a szülő nem jár el helyesen, ha hivatalos formában nem közli a távolmaradás okát.Szerintem nagyon rossz irányba mennek az amúgy egyszerű dolgok.Az osztályfőnök szeretné kideríteni a hiányzás okát-gondolván, hogy egy gyerek úgy is mindig a facebookon lóg! Helytelen megközelítés, bár van némi valóságtartalma,mert a kérdező is látta az üzenetet csak nem válaszol.
A pedagógus hívja fel a szülőt! DE szerintem az iskolába járás nem az osztályfőnök érdeke,jelen esetben jót akar, csak rosszul teszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!