Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha sok tanuláss...

Mit csináljak, ha sok tanulással is rosszak a jegyeim? 15/L

Figyelt kérdés

Tavalyig négyes, ötös tanuló voltam. Most kerültem be egy sportgimibe (kilencedik osztály). Félévkor bioszból, töriből és matekból is megbuktattak. Most írtunk töriből es matekból is tz-t és mindkettő egyes lett, pedig rengeteget tanultam.

Anya nem szídott le, mert tudja milyen sokat tanulok, inkább próbál segígeni, most szerzett egy másik matektanárt, mert az előző nem volt jó.

Már úgy is próbáltam tanulni, hogy bemagolok mindent, de úgy is hogy logikusan végiggondolom, de egyik sem jött be.

Ausztriába járok suliba, tehát minden németül van, de úgy érzem, hogy magyarul menne. Csak nem értem hogy tavalyig miért ment olyan jól, most meg megbukok kb mindenből. A német dolgozataim viszont jók, csak a bioszban olyan nehéz szavak vannak és nem marad meg németül a fejemben. Mit csináljak?


2017. ápr. 2. 15:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Hát pl bioszból a sejtek osztódását tanultuk, azt egyáltalán nem értettem...

Köszönöm a válaszokat:)

2017. ápr. 2. 20:31
 12/19 A kérdező kommentje:
Voltam már ötödikben egy tanfolyamon, ahol megtalították ezt az agykontrollos dolgot.
2017. ápr. 2. 20:32
 13/19 A kérdező kommentje:
Most hívták fel anyumat, hogy csütörtökön be kell mennie :(
2017. ápr. 3. 13:18
 14/19 anonim ***** válasza:
15%

Hmm.. lehet gyépés vagy.

Még a matekot megértem, ha nincs hozzá affinitásod (bár azért 9-ben, matektanárral csak egyes jön össze..), de, hogy a törit ne tudd megtanulni? Semmi logika nincs benne, mesélős/magolós tantárgy. Pár évszám, helyszín, személy, a többit köré költöd.

A bioszban már vannak logikai kapcsolatok, de az is főleg magolás.

A többi tantárgyaidat pedig meg se említetted.

Szerintem szimplán nem érdekel, azért nem érted, mert ha tényleg annyi időt fordítasz rá, ahogy állítod, akkor már annyinak ragadnia kellene, hogy ne bukjál, vagy, mint említettem az elején, valami komoly problémád van.

2017. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

"Semmi logika nincs benne, mesélős/magolós tantárgy. Pár évszám, helyszín, személy, a többit köré költöd. "

Ezt ugye te sem gondolod komolyan? a történelem a megtörtént események okaival és következményeivel is foglalkozik, mi miértúgy voölt h lehet ezt meg azt elkerülni stb, a világválság okai, stb. rengeteget lehet tanulni belőle és sok logikavan atörténelembe nem véletlenül mondta HOratius is hogy a történelem az élet tanítómestere

2017. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

#15

???

A történelemben logika? Az ok-okozati összefüggések és a logika teljesen más dolog. Ezek megtörtént események, egy pillanatig se kell kattogtatni az agyad rajta az ötösért.

Az idézetnek meg inkább az a lényege, hogy tanuljunk a múltbéli hibákból és próbáljuk elkerülni ugyanazt a végkifejletet (ami igaz csak egy pontig megy, hisz, ha elkerülted a múltbéli hibát, az új szituációt hoz létre, melyre megint lesz egy reakció eceterá, szóval sose zárul be a kör, ezt manapság nagyon erősen lehet tapasztalni.)

2017. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nincs betegségem...
2017. ápr. 4. 06:02
 18/19 A kérdező kommentje:

A többi tantárgy se megy valami jól...


De tavalyig jó tanuló voltam, úgyhogy biztos nem vagyok beteg...

2017. ápr. 4. 09:08
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A bioszos és töris tananyagot magyarul is átolvashatod párszor, mielőtt nekiállsz németül tanulni, szerintem így könnyebb lenne. Persze több időt venne igénybe, de valamit valamiért...


A mateknak viszont nem sok köze van a nyelvhez, ott tényleg csak a különóra a megoldás.

2017. ápr. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!