Mit csináljak, ha sok tanulással is rosszak a jegyeim? 15/L
Tavalyig négyes, ötös tanuló voltam. Most kerültem be egy sportgimibe (kilencedik osztály). Félévkor bioszból, töriből és matekból is megbuktattak. Most írtunk töriből es matekból is tz-t és mindkettő egyes lett, pedig rengeteget tanultam.
Anya nem szídott le, mert tudja milyen sokat tanulok, inkább próbál segígeni, most szerzett egy másik matektanárt, mert az előző nem volt jó.
Már úgy is próbáltam tanulni, hogy bemagolok mindent, de úgy is hogy logikusan végiggondolom, de egyik sem jött be.
Ausztriába járok suliba, tehát minden németül van, de úgy érzem, hogy magyarul menne. Csak nem értem hogy tavalyig miért ment olyan jól, most meg megbukok kb mindenből. A német dolgozataim viszont jók, csak a bioszban olyan nehéz szavak vannak és nem marad meg németül a fejemben. Mit csináljak?
Akkor is osztrák iskolába jártam, de az könnyebb volt, mert ott a biosz, töri és hasonló tantárgyak nem számítottak olyan fontosnak.
A német dolgozataim jók, majdnem hibátlanok, de azokba nem kell nehéz szavakat használni, hanem úgy mint magyarba, érteni kell a nyelvtant pl.
Anyukám azt akarja, hogy itt érettségizzek le.
30 km-re van az a magyar suli, ahova járni szeretnék már 3 éve (gimi az is). Akkor kollégiumba kéne mennem, de magával a kollŕgiummal nincs bajom, anyumnak sincs.
*kollégiummal
Bocsi telóról vagyok.
A hosszú, nehéz szavak tanulásához is segíthet a memóriafogas nevű agykontroll technika. Ez pusztán egy tanulási technika, nem kell megijedni tőle.
JOBB AGYFÉLTEKÉDET használd elsősorban a tanuláshoz, és mindenkinek javaslom, általánosságban is. Még matekhoz is elsősorban játékos, vicces, asszociatív, vizuális, auditív (kép, képzelet, fantázia; hang, zene stb) stb típusú, tehát jobb agyféltekés módszer kell elsősorban, de van, amihez MÁSODSORBAN a bal agyfélteke is közel olyan intenzíven szükséges, pl auz említett matekhoz.
De szótanuláshoz, nyelvtanuláshoz messzemenően jobb agyféléteke kell.
Kezd elavulni a magolós, és túlzottan logikázós, tehát bal agyféltekés poroszos tanítási, és tanulási módszertan, mert nagyon NEM hatékony a poroszos/germános... Világszerte évszázadok óta a szigorú és merev germán/porosz módszerek vannak sajnos túlsúlyban, még a gyereknevelésben is...
Youtube link a memória fogas módszeréhez, amely elsősorban bár szómennyiségre vonatkozik, de hosszú szavak is tanulhatóak általa; pl bontsd részekre a német szót, a hosszú német szavak többsége amúgy is szóösszetétel; nem tudom, ki a srác, youtube-on akadtam rá, szerintem normálisnak, értelmesnek tűnik, ne zavarjon az akcentusa, meg a fantáziájáért én kérek elnézést XD...
De valóban okosakat, és működő példákat mond, és jól elmagyarázza a módszert; ez a vágott, 11 perces video változat, de van egy húszon valahány perces változata is a youtube-on:
Tanulj valamilyen hangszeren! Komolyan, rengeteget segít tanulás szempontjából.
Meditálj esetleg, és ahogy az előző válaszoló is említette, agykontroll!
Illetve tanulás módszertannal, memória fejlesztéssel kapcsolatos könyvek után nézz a könyvesboltokban, neten. Hátha akad valami ami megtetszik.
Egyet viszont ne csinálj: magolni ne.
...és még valami, Domján László 80-as évekbeli videója, egyszerű és nagyszerű, hatékony módszertanok gyűjteménye:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLNEhFrye0-5eF259eLrkx..
Kicsit fura a videók számozása, de ki fogsz igazodni. ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!