Igazad van, kérdező, én is utáltam. Bizonyára azért van, hogy a protekciós gyereknek jó jegyet lehessen adni. Nem tudok róla, hogy leszoknának róla. Szerintem sose fognak egészen.
2017. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
2/20 anonim válasza:
azért van, hogy X év múlva amikor mondjuk egy prezentáción vagy és mondjuk a cég igazgatóknak bemutatót tartasz megtudsz szólalni, ne hebegj habogj ott...
vagy van aki nyeremény/előadás/bármi miatt feláll egy színpadra és akár több ezer ember (+ a kamerák) figyelik, akkor tudjon természetesen viselkedni...
24F
2017. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/20 anonim válasza:
Vagy azért, hogy a gyerek számot adjon a felkészültségéről?
Néhány alternatív iskolában nincs házi feladat, nincs feleltetés, dolgozat, és nincs osztályzás sem, ott a tanár folyamatosan figyeli a gyerek haladását a tananyagban, de ehhez kis létszámú, max 10-15 fős osztályokra van szükség.
2017. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/20 anonim válasza:
Az ember gondolatainak szóbeli kifejezése (verbalitás) az általános kommunikációban alapvető jelentőségű. Gyorsabban és közvetlenebbül lehet megismerni a másik ember tudását. Még szinte azt is mondhatjuk, hogy a verbális kifejezőképesség az ember általános műveltségét, intelligenciáját is megmutatja.
2017. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
5/20 anonim válasza:
Azért (is) van feleltetés, hogy a tanár meg tudja állapítani, hogy tudod-e a tananyagot.
Kell a szóbeli felelet is, nem elég, hogy teszteket írat.
2017. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
6/20 anonim válasza:
Látom, le lettem pontozva. Pedig higgyétek el, hogy sok középiskolában így van. Nem kétlem, hogy valóban fontos a verbális kifejezőképesség, de ahhoz valóban nem lenne muszáj a 30 fős osztály előtt. Egyetemen sosem tartózkodik bent vizsgán 5-nél több csoporttárs. De azt a tanár kérni szokta, ha utolsó valaki, hogy az utolsó előtti várja meg.
2017. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
7/20 anonim válasza:
én is utáltam felelni-de igy utólag látom hogy szükség van/volt rá. egyrészt azért hogy a tanár lássa hogy tényleg tudod az anyagot,másrészt így a gyerek "kénytelen" a saját szavait használni.
Egy-két tanár volt olyan jó fej nálunk,hogy odaülhettünk az asztalukhoz-és ott feleltünk-így nem éreztük olyan kellemetlennek a felelést
2017. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
8/20 anonim válasza:
Ha pedig csupán a tanuló kommunikációjára lenne kíváncsi a tanár, ahhoz nem lenne muszáj kimenni a tanár asztalához és felelni, sőt osztályozni sem lenne muszáj. A diák szóbeli kifejezőképessége egy egyszerű beszélgetésből is felmérhető. Legfeljebb azt is lehetne valahogyan minősíteni.
2017. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
9/20 anonim válasza:
Tudod, az iskolának nem az az egyetlen célja, hogy egy szóbeli vizsgára felkészítsen. Hanem az, hogy - iskolatípustól függően - bizonyos tudásanyag elsajátítását lehetővé tegye. Ez pedig nem lehetséges anélkül, hogy időről időre meg nem bizonyosodnának arról, hogy az egyes tanulók mennyire felkészültek. Igen, ezt lehet írásban is, de tudod, az, hogy valamit szóban elő tudj adni, az legalább egy olyan lényeges képesség, mint magának a tananyagnak az ismerete.
2017. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
10/20 A kérdező kommentje:
Feleltessen de ne az osztály előtt, akik minden hibázáson röhögnek.
Valakiknek nehezen megy a szóbeli megnyilvánulás nem azért mert hülyék, hanem mert szoronganak, van ilyen szorongás ami erre irányul szociális fóbia
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!