Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemi tanárom miért...

Az egyetemi tanárom miért kérdezte meg, hogy mi a szüleim foglalkozása? (bővebben)

Figyelt kérdés
Ma egymás mellett ültünk a buszon a kb. 1,5 órás úton, sok mindenről beszélgettünk, volt 1-2 személyes téma is, de többségében szakmai dolgokról. Megkérdezte, hogy mi a szüleim foglalkozása, erre válaszoltam is normálisan, de nem tudom, hogy ezt miért tette. Egyébként egyszerű, érettségivel rendelkező, de szorgos és dolgozó emberek. Utána is beszélgettünk még, maximálisan normális volt, de meglepett a kérdés. Szerintetek ez normális?
2016. ápr. 14. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Ha ugy érezted, hogy ez nem normális ha érdekli a szüleid foglalkozása egy 1,5 orás beszélgetés folyamán akkor miért nem mondtad, hogy erröl nem szeretnél beszélni. Gondolom elég témahiányos lehetett a beszélgetésetek és nem gondolhatta, hogy te rühelled a szüleidet.
2016. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egy 1,5 órás beszélgetés alatt, ahol amúgy is volt 1-2 személyes téma, ott simán odaillő lehet ez a kérdés is.

Pl. ha valami szakmai beszélgetés kapcsán jött elő a kérdés, akkor simán lehet, hogy azért kérdezte, mert érdekelte, hogy mennyire otthonról hoztad a szakma iránti érdeklődést / tudást.

2016. ápr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam semmi negatívra, mert tényleg nagyon jó embernek ismertem meg, csak kicsit furcsának éreztem, de megnyugtató, hogy más is pozitívan áll hozzá. Köszönöm.
2016. ápr. 15. 00:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért is, mert értelmes, tanult embernek tart téged a jegyeid vagy a beszélgetés alapján. Sokan általánosítanak sajnos, hogy egy munkás család gyermeke nem lehet tanult. Nem akart szerintem rosszat, csupán rossz beidegződés.
2016. ápr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is én leszek a szűkebb családban az első diplomás, kicsit fura helyzet ez, mert ugye elvileg nem "értelmiségi" családból származom. Úgy vagyok vele, hogy nagyon hülye egy kifejezés ez, hogy értelmiségi. Azt vettem ki, hogy kínos neked, hogy a te szüleid sem "értelmiségiek". Ha ez így van, akkor ezt úgyis csak magaddal tudod lerendezni. Sok gátlástól szabadít meg, ha majd megteszed, szóval érdemes elengedni ezeket a konvenciókat. Eleinte nekem is fura volt, hogy mások külföldre utaznak nyaralni, megkapnak dolgokat stb én meg ezeket nem, de normálisan felneveltek, szó szerint a két kezükkel, mert erre volt lehetőségük. Én pedig ha "felsőbb" körökbe kerülök, akkor "óriások vállán állva" jutok oda. (Ahogyan Newton mondta kicsit eltérő kontextusban)

Tanár azért kérdezte, mert érdekelte pl h nálatok tradíció a dolog, vagy első vagy a pályán. Személyes beszélgetés volt, szerintem belefér.

2016. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ is, egyet tudok érteni vele. Nem is úgy mondanám, hogy kellemetlen volt, mert értelmes ember nem a foglalkozása alapján ítéli meg a másikat, csak bennem volt azért, hogy most ennek tudatában lehet másképp viszonyul hozzám is.
2016. ápr. 15. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:
A kérdés normális. Nem mindegy honnan jöttünk. Persze az fontosabb, hogy hová megyünk.
2016. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem látok ebben a kérdésben semmi gázosat. Ha azt kérdezte volna konkrétan, hogy hány diplomája van a szüleidnek, az már elgondolkodtatna.


Sokkal érdekesebb, hogy te miért érzed ezt a kérdést furcsának. Ahogy azt írtad, „egyszerű, érettségivel rendelkező, de szorgos és dolgozó emberek” emberek a szüleid, kicsit úgy hangzik, mint ha te magad alacsonyabb rendűnek éreznéd azt, akinek nincs diplomája.

Ez egyébként szerintem egy általános, és nagyon nagy gond a mai társadalomban. Sokan azt hiszik, attól, mert valakinek diplomája (sőt, X db diplomája) van, „jobb” ember azoknál, akiknek nincs. Holott elég csak körülnéznünk kicsit mondjuk a politikában, s rögvest sírva fakadhatnánk a sok diplomás gyökérségeitől.


Tessék elfelejteni azt, hogy a diploma teszi az embert. Százszor többet ér mondjuk egy a szakmáját szerető, tisztelő asztalos, mint mondjuk egy csak a preszízs és a sok lé miatt orvossá váló plasztikai sebész. (Ne értse senki félre, nyilván vannak rossz asztalosok, és lelkiismeretes plasztikai sebészek. :))


Mondom mindezt úgy, hogy két diplomám van, a férjemnek pedig egy sincs, ahogy a barátaink között is van ilyen is, olyan is – de soha senkit nem az alapján ítélünk meg, hány papírt sikerült felhazmoznia a komódban.

2016. ápr. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!