Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kiközösítésre csak az iskola...

Kiközösítésre csak az iskola váltás a megoldás?

Figyelt kérdés

Többektől hallottam már, hogy ha valakit kiszemelnek, onnan nincs megállás. A gyerek tehet bármit, sose lesz jó. Ha védekezik, talán még rosszabbul jár. A tanárok sem tudják véglegesen megoldani az ilyen helyzeteket. Ha a gyerekek valakit ki akarnak ködösíteni, akkor teljesen szabályos eszközökkel is ki tudják készíteni (mindig elkerülik. Csoportos feladatoknál az ő szava nem számít. Ha a gyerekek maguk között beoszthatják a csoportokat, mindig ő az akit oda csapnak, ahol a legkevesebb gyerek van. Ilyenkor a "feláldozott" csoport tagjai fintorral össze néznek.A házit elkérni, ha beteg, vagy egy eszközt kölcsön kérni hasonlóan megalázó procedúra.)

Ha így végig gondolom, tényleg úgy tűnik hogy az iskolaváltás az egyetlen megoldás. De szeretném másképp hinni. Ismer valaki olyan példát, amikor megoldódott a gyerek helyzete anélkül hogy elment volna?


2016. jan. 1. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha valakit az osztályban elkezd kötekedni vele, akkor nem az a megoldás hogy anyához, apához, meg a tanárokhoz fordulunk hanem meg kell védeni saját magát, ha ezt nem teszi akkor állandóan csesztetni fogják.

Ha megvédi magát akkor tudni fogják hogy nem félnek tölle.

És utánna már nem lessz nekik olyan érdekes.

Csak azokat piszkálják akik haggyák magát.

Az iskola váltás pedig semmikép sem megoldás, minden suliba van olyan ember aki szeret belekötni a másikba.

17/F

2016. jan. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Soha nincs olyan helyzet hogy ha a gyerek sulit vált akkor már nem fogják szekálni, MINDEN suliba vannak ilyen emberek akik élvezetből a másikba bele szeretnek kötni.
2016. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem kiközösítettek, de nem különösebben bántottak, csak figyelmen kívül hagytak. Simán befejeztem az iskolát, fel sem merült, hogy nem.

Az óvodát hagytam ott elég hamar, mivel ott verték a gyerekeket. Az iskolát kibírtam, szünetekben magamban sétáltam és matekfeladatokat oldottam meg :D

Tesióra volt amúgy a legrosszabb, mert abból még jó se voltam. Mindig engem választottak legutoljára csapatjátékoknál.

Pár gyerek persze szórakozott, de csak verbálisan, én pedig egyre immunisabb lettem. Az életben elég hasznos, hogy magasról tegyünk arra, hogy más hol köt belénk...

2016. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis edzés, esetleg ökölvívó/harcművész tanfolyam, majd pedig néhány jól irányzott balegyenes a szekálók pofájába csodákra képes.

Ha csak "passzív" a kiközösítés, tehát csak annyiban nyilvánul meg, hogy nem barátkoznak/beszélnek veled, de amúgy békén hagynak, akkor a fenti verzió persze nem játszik. Viszont barátokat sulin kívül is találhatsz, nem muszáj azért másik iskolába menni. De hát te tudod, a te döntésed.

2016. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krisi22 válasza:
8.-as vagyok és sok kiközösitett gyereket láttam már és megfogalmazódott bennem, hogy az abban van a hiba akit kiközösitenek. legtöbb esetben azért van, mert a gyerek nem tud a többiek társaságában videlkedni pl.: nem tűr, ha nem ő van a középpontban, vagy épp ellenkezőleg: nagyon visszahúzódó. Az iskolaváltás nem megoldás, mert a gyerekek mindenhol ugyan olyanok. A gyerekkel kell elbeszélgetni és tanácsokat adni neki, hogy miként viselkedjen a többiekkel.
2016. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Minden suliba vannak ilyen kötekedős emberek, nálam is vannak.. -.-" eléggé nem szeretem őket, ők se engem. Próbálj meg másokkal barátkozni, vagy ha nincs más akkor csak az iskola váltás van. De sztem a barátkozás az bejön, nálam is bevállt, eleinte engem is kiközösítettek, de most már vannak barátaim és már a "volt ellenségeimmel" is jóba vagyok! :) Sok sikert
2016. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mcgalagony17 ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy miben merül ki a kiközösítés. Ha szimplán levegőnek nézik az illetőt, az sem kellemes, maximum kötelező pármunkánál van belőle probléma, hogy a sok éves osztálytársak nem bírnak mit kezdeni egymással... Én az egyik osztályomban így voltam, nem emiatt váltottam iskolát. :) A többi suliban már előfordultak konkrét bántások, na ott az a megoldás, ha úgy teszel, mintha meg se hallanád... Többen egy ellen-szituációban még a legbátrabb ember se nyerhet sajnos. Barátkozás? Ha mondjuk nem évek telnek el míg úgy döntesz hogy ilyen módon akarsz változtatni, akkor lehetséges. Talán. De nekem az a tapasztalatom, hogy a közösségek általában néhány hét alatt klikkekre bomlanak, és ha akkor nem kerül be valaki valahova... Akkor később sem. Az első benyomás szerintem az emberek többségénél döntő fontosságú.


22/N

2016. jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!