Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha állandóan...

Mit tegyek ha állandóan kinevetnek?

Figyelt kérdés
Ha valamit rosszul csinálok,elrontok valamit vagy tévedek akkor máris kinevetnek. Múltkor megkaptam azt,hogy lúzer vagyok és az is maradok. Ma pedig azt vágták a fejemhez,hogy stréber vagyok,mert mindig olvasok. Szerintetek mit szóljak vissza nekik?
2015. okt. 20. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg kiiktatni az életedből az ilyen embereket, és csak olyanokkal állj szóba, akik megértenek téged, vagy legalábbis nem ítélnek el.

Azt hiszik, hogy ők tökéletesek, pedig nem.

2015. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
73%
Tudod mi a legjobb ilyenkor? Nevess te is! Ennél jobb fegyver nincs a kinevetés ellen. :)
2015. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem nevetsz te is? Nem kell mindenen megsértődni, jobb ha komolyan sem veszed.
2015. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettől függ, emberektől függ, korosztálytól is, esetleg nemektől.

Sok esetben nem nyerő, ha te is nevetsz! Nem értek egyet ebben, az előttem szólókkal.


Ugyanis ha lelkileg nem vagy elég edzett, és/vagy nem vagy elég tapasztalt szociálisan, akkor ha nevetsz, érezhetik rajtad, hogy kínlódsz és hogy igazat adsz nekik, mitnha azt modnanád: "íígen, ííígen, ugye milyen hülye vagyok? :)"


Ezt NE tedd!


(Ha 20/25 felett jársz már, és belül kellően fejett szociálisan, akkor van néha olyan eset, ráérzel, hogyan működhet adott esetben a visszanevetés, de attól függ ez is...)


BENSŐDBEN kell fejlődnöd, ez a lényeg! Lelki tapasztalatok és lelki edzettség. Azért nevetnek ki téged, mert érzik rajtad, hogy bizonytalan a lelki fejlettséged még, szociálisan (sokszor csak ösztönösen érzik ezt a támadók).


A nevetés másik oka az szokott lenni, amennyiben a célszemély kellően magabiztos, hogy fizikailag, v más szempontból hátrányban van, ők meg túlerőben. De akkor már nehezebb a dolguk, ha a célszemély magabiztos.


El kell érned, hogy érezd is, ne csak tudd: ezek a gyerekek / felnőttek butaságról tesznek tanubizonyságot, ha rendszeresen, ok nélkül kinevetnek téged. (Bár néha egy-egy jószándékú, jól irányzott, tanító jellegű poén segítheti másokon, de általában butaság ilyet tenni, főleg rossz szándékból.)


Előfordul, hogy a zember olykor tényleg butaságot mond, de kinevetni akkor is bunkóság, általában. Tehát védd meg magad akkor is, ha téynleg butaságot mondtál ,csaktedd hozzá: "Tévedni emberi dolog, lehet, hogy most épp én mondtam, hülyeséget, na de ti mintha olyan nagyomn értenétek mindenhez... a toleranciához közötök nincs, ennyi erővel bekaphatjátok." -EZT KIMÉRTEN, nyugodt hangnemben, de határozottan mondd!


Ne mondj soha előre betanult szöveget! Csak írányadó, amit írok! Meg kell tanulnod rögtönözni is, és ráérezned az adott pillaantra, mit jó pontosan tenned éppen!


Fárasztó olykor, ha kievetik az embert, tudom. Mivel a butaság fárasztó. Még ha más téren okos is lehet, aki nevet, szociálisan legfeljebb ügyes, ugyanakkor primitív bunkó is. Ha érzed is, hogy ilyenek, akkor érezni fogsz lelki tartást maagadban! És ha érzel kellő lelki tartást magadban, akkor egy bizonyos szintű összefogás ellened: nem fog meghatni téged.


Az, h ezen felül mit tegyél, helyzetfüggő. Legtöbbször jobb otthagyni őket a cccsába...


Sokszor megjátszott a nevetésük: arról szól csupán, hogy zavarba hozzanak, lekezeljenek téged. Sokszor semmiféle intellektuális fölényre nem utal ez. Ez csak egy emberi játszma, részükről.


Általában jobb nem reagálni. Ha nem hagyják abba, téged meg zavar, akkor menj odébb. Ha ez se használ, akkor pl ásíts tüntetőleg. TEHÁT METAKOMMUNIKÁCIÓ! Nézz utána, mi a metakommunikáció (gesztusok, hanglejtés, mimika, stb), és válogass ezekből. A legtöbb ember ezáltal kommunikál nagyobb részt, és kevesebb arányban szavakkal, csak nem tudatos az emberekben! A gyerekek még inkább.


És NE érezd rosszul magad attól, ha jól színészkednek! Pl van, hogy látják rajtad, lazán lekoccintani akarod magadról őket, ekkor egy pillanatig megszeppennek, hogy mégse vagy olyan könnyű préda, ezért elkezdenek színészkedni: "Höhöh, mi van, ennyire ostoba vagy, höh? Hahahah!!! :DD " Mert kínjukban már nem tudnak mást tenni, mint még fölényesebbnek LÁTSZANI.


De ezen a ponton már elvesztették a magabitzosságukat és már csak abban reménykednek, hogy be tudnak csapni téged a fölényükről, színészkledéssel!


Tehát ezt a pontot használd ki önvédelemre: legyél tudatában, hogy nyertél, és érezz rá, mi a kövi lépés!


Pl van támadó, aki zavarba jön még jobban attól, ha határozottan, magabiztosan, nyugodtan és tartósan a szemébe nézel, de nagy darab, vagy bizonyos kisebbségi emberek közül a kultúrálatlanok irányába nem bizos, h ez biztonságos lépés... Sokszor jobb rá se hederteni, és jobb olyan helyeken tartózkodni legközelebb, ahol ők nem igazán vannak jelen.


Nagyon helyzetfüggő. Ha nem tudsz elmenni onnan, mert pl tanóra alatt osztálytársaid szoktak kiröhögni, egyrész f. szfej a tanár, h ezt engedi, másrészt meg vágj vissza valami frappánssal, éreztetve, milyen primitivek ők, de ezt mosolyogva, nyugodt módon tedd, nevetés nélkül!


Lehetsz irónikus is, határozott, KOMOLY, FAarccal, nyugodt hangon:

"Á, milyen lekezelő kis ostoba vagyok én, hogy kinevetek másokat."

És máris visszajára sült el a fegyverük. ;) Ekkor általában zavartan újra felnevetnek, de te nyertél, és innentől legfeljebb már csak kínosan kapálóznak ellened... Erre te esetleg fitymálva egy megvető pillantást vetsz rájuk, kifejezetten közönyös, unott, flegma módon, vagy akár rájuk se hederítesz, feltűnően másra figyelsz, pl a tanárra, ha az beszélni kezd a tudományokról, vagy határozottan kiegyenesedsz, és közönyösen belemerülsz a tankönyv lapjaiba, mintha a többiek "levegő volnának".

2015. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a helyzet el van durvulva, akkor csak a verés segít.
2015. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,főleg neked négyes. Mindenkinek megy a zöld kéz.
2015. okt. 20. 16:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi. És szívesen. Kitartás! ;)
2015. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!