Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan mondták hogy ne...

Jogosan mondták hogy ne szóljak bele?

Figyelt kérdés
Érkezett egy új lány az osztályba, eléggé félénk és visszahúzódó természetű, van egypár lány akik szeretnek másokkal piszkálódni. Nagyon rászálltak erre a lányra, gúnyos és sértő megjegyzéseket tettek rá, a külsejére öltözködésére. Egyszer mikor elsírta magát testnevelés óra előtt ("nagyanyám hordott ilyen öregasszony bugyit") nálam is elszakadt a cérna és dühömben nekiestem a lánynak közöltem vele hogy ha nem fejezi be a piszkálódást megtépem mint egy libát.

2015. febr. 28. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy ne szólj bele?

Ha a szülők és a tanárok nem lépnek, mikor szekálnak egy gyereket, akkor miért is ne próbálnád legalább te megvédeni?

2015. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk ez a "megtépem mint a libát" nem biztos, hogy célravezető, akár még fenyegetés szinten se.

Ő se fizikailag bántotta, lánnyal szemben meg a fizikai erődet fitogtatni bunkóság, suttyóság, primitívség, akár egy ilyen igazságtalan helyzetben is.

Szedd össze a gondolataidat, és alázd meg őket ugyanúgy, szavakkal.

Ha meg ez nem megy, akkor tényleg hagyd a fenébe, mert ezzel csak magadat égeted.

2015. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 A csaj barátnői mondták hogy ne szóljak bele a dolgukba.

#2 Nem szoktam fenyegetőzni, de nagyon elszakadt nálam a cérna, higgadtabban már én is azt mondom hogy nem volt szép amit tettem de elegem lett. Eleinte engem is piszkáltak, de utána kénytelenek voltak belátni hogy velem nem járnak jól

2015. febr. 28. 09:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja bocsi amúgy én is lány vagyok, mert akkor nem öltözhettünk volna át egy öltözőben :)
2015. febr. 28. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is jobban jársz, ha szavakkal vágsz vissza, kizárólag így tudsz kijönni jól a helyzetből.

Keresd meg a gyenge pontjaikat, alázd meg őket nyilvánosan.

Attól bekussolnak.

Egyébként is, azt kell velük éreztetni, amit ők éreztetnek a másikkal.

2015. febr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a szegény zaklatott csaj nevében is köszi szépen, hogy kiálltál mellette.


Annak idején engem is zaklatott egy banda a suliban, nagyon sokat szenvedtem miatta, anyukám el is vitt onnan másik iskolába.

Nekem nagyon jól esett volna, ha valaki kiáll értem akkor.

Bátor vagy és nagyon jófej lány! Jó ilyet olvasni.

2015. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!