Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet ezzel tenni?

Mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés

Szóval világ életemben nyugodt, békés, csendes ember voltam aki társaságban inkább csak néz és csak akkor szól ha kérdeznek, sosem voltam trágárkodó, kiabálos.

Idén új iskolába jöttem, és most van a 3. konfliktusom ebben az iskolában, nem lényeges a sztori, de mind 3 konfliktusom olyan lányokkal volt akik tipikus "köpködős, büfögős, ocsmányul beszélő bárkinek neki menő férfiaskodó" """lány""", én rám ezekből egyik sem igaz, szóban megtudom védeni magam szép szavakkal és lelkileg nyugodt tudok maradni, nevetni ha fenyegetnek, viszont annyira nem vagyok az ilyen helyzethez hozzászokva, hogy még ha lelkileg nyugodt is vagyok és nagy ívben teszek a nekem álló emberre, mégis a lábam és a kezem elkezd remegni de nagyon durva szinten. Szóval ha a beszédemen, nézésemen és valójából nem is félek egyáltalán az illetőtől, de teljesen magától elkezdek remegni. Valakinek van esetleg valami ötlete tapasztalata hogy ezt hogy lehetne "kiölni" magamból? Lány 17



2015. febr. 4. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 9 edikes. Új suli új osztájytársak. Én sem vagyok egy kifejezetten Bunyós Pityu tipús de a múlt héten verekednem kellett mert megütöttek. A nyugalmamat a végéig megőriztem és épp ez akasztotta ki a csajt. Az ügyet egy marék hajam bánta :))) Nem tudok túl sok mindent tanácsolni sajnos a kézremegéssel kapcsolatban az adrenalin okozza gondolom a szíved is elkezd olyankor ugrálni nem? Vágj oda nekik szóban továbbra is aztán majd hozzászoksz ;)))) 15/l
2015. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
talán mégiscsak felidegesíted magad, ha nem is tudatosan, de a tested lereagálja. jóga vagy relaxáció esetleg tudatosítás segíthet.
2015. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most a marék hajas esethez mondok dolgot.

"Az ügyet egy marék hajam bánta :))) "

Ilyenkor, ha megragadják a hajad, akkor legjobb az egyik kezét két kezeddel megmarkolni stabilan és ott tartod a fejed mellett, hogy ne nagyon tudja tovább húzni és oldalra lehúzod szándékosan magaddal a földre. Először lehet, hogy te vagy lejjebb de magad alá kell nyomni a saját súlyoddal ráesve vagyis, hogy rá ess ha lehet.

Az biztos, hogy el fogja engedni közben a hajad, mert inkább a földet próbálja megfogni, hogy ne essen nagyot. Ezt tanultuk még önvédelemnél. Ez fojtás ellen is jó. Na meg van sok más is.


De ha lehet inkább el kell kerülni a tettlegességet.


A másik a remegés, az egy belső feszültség, ami szerintem mindenkinél előfordul de nem mindenkinél jelenik meg ilyen formában. Van aki más formában levezeti.


Lehet, hogy nagyon vissza fogod magad és azért jön ki ilyen formában. Viszont ha már megszokja a tested ezt a reakciót hasonló helyzetekben, akkor ez rögződhet és utána már nehezebb leszokni róla.


Nem tudom fiú vagy vagy lány, de szerintem el kelene menni valamilyen önvédelmi sportot űzni, ahol baráti, sport társi kapcsolatokban tudnád gyakorolni azokat a helyzeteket, amit korábban stresszként kellett megélned, legalább is a tested úgy reagált rá.



Egy ilyen sportos, lassan barátivá alakuló társaságban kialakulna egy új beidegződés, ami minden támadás-védelmi helyzetben aktiválódik és egy önbizalmat ad, egy biztonságot ami képes levezetni a stressz ilyen fizikai megjelenését.


Ne bokszolni meg bírkózni menj, hanem kimondottan ahol utcai támadás kivédéséhez hasonló fogásokat mutatnak.

Nem hiszed mennyi önbizalmat fogsz ettől kapni.


Ilyen voltam é is. Amikor jártam ilyen helyekre,gyakoroltunk és megtanultam néhány fogást, máris jóval nagyobb önbizalommal álltam adott helyzetben hozzá, ami nagyon sokat számít.


Aki adott helyzetben kicsit is bizonytalanságot mutat, remeg vagy félelmet mutat, az az áldozat, ait eróővel és bátran fognak támadni. Ha viszont erősnek és határozottan vissza támadónak látnak, akkor meggondolja kétszer is, hogy tovább vagy megint próbálkozzon, mert látja, hogy nem vagy préda típus. Nem adod elő az áldozatot aki egyből reszketni kezd. Nem azért mondom ezt, mert mondod, hogy ilyenkor ez így van nálad, hanem megelőzöm, mielőtt azt mondod, hogy nem szoktál áldozat típusnak mutatkozni. De ez a fizikai megjelenési forma azt mutatja a másik félnek.


Szóval szerezz felkészültséget az ilyen helyzetekre.

Szerezz önbizalmat, ami láthatóan most csak eljátszott dolog, mert a tested tiltakozik ellene és mást mutat.

A

2015. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is gondolkodtam már önvédelmi sportokon :) Egyébként szerintem mostanában azért nem néztek prédának a remegés miatt, mert tél van és hideg szerintem ha lássák hogy remegek hihetik hogy a hidegtől mert még nem említette senki sem hogy "hogy remegett" blala :D
2015. febr. 5. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Jójó, de jön a tavasz és berobban a nyár.

De szerintem ez nem évszak függő, mondjuk rá lehet fogni a télre.


Az önvédelmi edzés lehet hozzá a legjobb pszichoterápia.

Eleinte lehet, hogy még beremegsz. de aztán az ott tanult fogással kétszer lerakod a sport társat a szőnyegre, utána már nem a remegés jön elő éles helyzetben sem, hanem a fogás kivitelezésének az edzéseken megszokott varázslatos érzése bizsereg helyette az izmaidban. Az mindjárt más érzés. Eszedbe sem fog jutni, remegni tőle.

2015. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!