Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen jellemezőket mondanátok...

Milyen jellemezőket mondanátok a tökéletes tanárra?

Figyelt kérdés

Megértő, kedves stb.

Konkrétan mi az elképzelésetek egy tökéletes tanártól.



2013. dec. 10. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
jól magyaráz, türelmes, nem kivételez, kellően humoros, de ugyanakkor fegyelmezni is tud, van kiállása
2013. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 apa72 válasza:
75%
következetes legyen. A többi ebből már jön.
2013. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Tudjon fegyelmezni. Elvárja, hogy megtanuljuk az anyagot, hogy ha kell minden órán feleltessen és ne hagyja annyiban a nem tanulást. Kissé humoros és megértő.
2013. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazságos.
2013. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Nem létezik!
2013. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
rajong a tantárgyáért. (ezért ilyen rosszak a tanárok, mert ez nem igaz rájuk)
2013. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjon valamit plusszba. Ne csak azt tanitsa meg amit KELL, hanem fuszerezze meg az anyagot. Mondjon olyan erdekesseget amit mas nem mondd el, amit csak tole tanlhatunk meg. Ha olyan a tema, meseljen szemelyes tapasztalatot. En az ilyesmit mindig megjegyzem es igy osszekapcsolva a leckevel egybol eszembe jut szinte az egesz ora.

Legyen gyakorlatias.

Ne csak a tananyagot tanitsa meg, hanem tanitson meg gondolkozni. Vilagitson ra az ok-okozatokra.

En ezzel egeszitenem ki a tokeltes tanar jellemzeset. :)

2013. dec. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

egyáltalán nem kell kedvesnek lennie,megértőnek meg végképp nem.

egészen egyszerűen birtokában van annak a hasznos tudásnak,ami engem mindennél jobban érdekel-ergó sokkal jobb benne,mint én-és ő úgy adja át nekem,hogy az edzés/óra végén még éhesebb legyek a hatalmára,mint amikor odamentem.

2013. dec. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló.

Igenis van ilyen tanár. Az én angol tanárom pont ilyen és ő mellé még kedves és megértő is.

2013. dec. 11. 02:36
 10/12 anonim ***** válasza:

-Amikor az órán bent van:legyen kedves,ha rossz napja van,akkor se bunkózzon be senkivel.Ne kivételezzen se a jegynél,se feleltetésnél,se máshol/máshogyan.Legyen nyugodt,magyarázza el az anyagot részletesen,elejétől hátuljáig és fordítva,ha kell,akkor többféleképpen.Ne engedje,hogy a gyerekek fegyelmezzék őt(nálunk volt ilyen tanár nem is egy általánosba is,sőt középiskolába is,aki engedte,hogy őt idomítsák,mint egy kiskutyát a diákok többsége,akik okosabbnak képzelték magukat)..


-Az órán kívül:legyen kedves,megértő,lehessen vele beszélgetni akár lelki problémákról vagy érdekességekről,adjon tanácsokat,ha tud.


18/L

2013. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!