Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen "tökéletes" ember létezik?

Ilyen "tökéletes" ember létezik?

Figyelt kérdés

"Suli után egyszerűen csak haza mentem, felvettem egy kinyúlt fehér pólót és kiültem a teraszra cigizni. Magam alatt voltam. Azt hittem, olyan egyszerű lesz, mint New Yorkban vagy Európában... Hogy csak besétálok, rá mosolygok az emberekre és mindenki a lábaim előtt hever majd. Hogy bármit is csinálok, az emberek ugyanúgy szeretni fognak. Nem értettem, hogy ez most itt miért nem működik. Eddig bárhova is mentem, az emberek mindig imádtak engem... És senki nem mert nyíltan támadni. Már csak a Cheryl Rees névnek is hatalma volt. Eddig bármit is csináltam, legyen az jó vagy rossz... nem számított, ha kedves vagy ha gonosz voltam, én ugyanaz a Cheryl maradtam, akit mindenki ismert, tisztelt és szeretett. A lány, aki képtelen volt úgy végigmenni az utcán, hogy ne forduljon utána mindenki, a lány, aki egy reggel véletlenül felemás zoknit vett fel, majd ezután az egész gimi felemás zokniban kezdett mászkálni, a lány, aki bőrébe bárki szívesen bújt volna. A lány, aki bebizonyította, hogy semmi sem gáz, ha meg van az egyéniséged hozzá... aki még elesni is csak stílusosan tud."


Ezt a részletet egy blogból másoltam ki ( [link] amit nagyon szeretek. Röviden: A főszereplő lány Cheryl, tökéletes, mindenki szereti, gyönyörű, okos, magabiztos, felnéznek rá az emberek.

Tudom, hogy ez csak egy kitalált történet, de elgondolkodtatott. Létezik olyan ember, mint Cheryl? Vagy mint a filmek tökéletes szereplői? Hihetik azt az emberek egyöntetűen valakiről, hogy tökéletes? Hogy mindig sikerül elrejtenie a hibáit? Hogy mindig tökéletes a külseje? Hogy mindenki megfordul utána az utcán? Szerintetek?

És, ha létezik ilyen magabiztos, erős személyiség, hogyan lehet azzá válni?

Köszönöm, ha valaki elolvasta ezt a hosszú szöveget. :)


2013. szept. 15. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nem hiszem hogy létezne.Az emberek nem szeretni,hanem inkább utálni kezdenék emiatt.

Olyan ember viszont létezik aki baromira beképzelt,és azt hiszi hogy ő a világ közepe,mindenki vele foglalkozik,király/királynő módjára él,és azt hiszi minden szép és jó.

2013. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha beleájulsz valamelyik vallásos ostobaságba,akkor kapsz egy "illúziótökéletességet",amit erős hittel megtalálhatsz,csak nem igaz. Emberben nincs tökéletes,max. törekvés és pillanatnyi teljességérzés. De mégis van egy tökéletesség: a gyermekedet figyelni,amint jóllakottan szuszog és mosolyogva álmodik a szerető szüleiről. Szerintem ez a non-plus ultra. / 43 F /
2013. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Létezik olyan ember, mint Cheryl?"

Pont olyan, mint ő aligha, de hozzá hasonlók igen. Nem kizárt, hogy az író a karakterét valakiről mintázta (bár nem olvastam el a teljes szöveget).


"Vagy mint a filmek tökéletes szereplői?"

Sok filmben/könyvben a szereplők idealizáltak azzal a szándékkal, hogy a rendező/író rajtuk keresztül mutassa be magukat az ideákat. De még ha emberiek is a karakterek (megvan a maguk hibája, habitusa), egy teljesen életszerű viselkedés (például spontán beszélgetés) fölöslegesen hosszú és unalmas lenne, ezt az élvezhetőség érdekében muszáj valamennyire lényegre törővé tenni, idealizálni.


"Hihetik azt az emberek egyöntetűen valakiről, hogy tökéletes?"

Hihetik, de az egy manipuláció, és ahogy olvastam ezt a rövid szakaszt, Cheryl is ennek az áldozata. Megfelel a társadalmi elvárásnak, ahogy az annak teljesen nem tudó, de törekvő csodálói is, így nem is csoda, hogy csodálják. Persze mindig van kivétel, akit az ilyen másoktól függők démonnak tartanak, holott szerintem köztük található meg néhány a tökéletességhez igazán közel álló ember (aki őszintén önmagát adja).


"Hogy mindig sikerül elrejtenie a hibáit?"

A tökéletes nem elrejti a hibáit, hanem hibátlan: ettől tökéletes.


"Hogy mindig tökéletes a külseje?"

Megint csak társadalmi normatívák határozzák meg, mi a tökéletes külső. Nekem például nem tetszik, amit ma annak neveznek.


"Hogy mindenki megfordul utána az utcán?"

Ugyanaz a probléma, más határozza meg, mi a tökéletes, és szegény Cheryl valószínűleg abban a rózsaszín tejben fürdik, hogy ő tökéletes (mert mások annak gondolják). A negyvenedik születésnapja lehet, hogy ráébreszti majd valami kellemetlen tényre.


"Szerintetek?"

Igen, egyetértek veled abban, hogy idézőjelbe tetted a "tökéletes" szót.

2013. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
akinek a Tokio Hotelhez köze van nem lehet tökéletes!
2013. szept. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Antimod ***** válasza:

"ha kedves vagy ha gonosz voltam, én ugyanaz a Cheryl maradtam, akit mindenki ismert, tisztelt és szeretett."


Nem tökéletes, csak elismert és kedvelt. A kettő teljesen más.

2013. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen nincs.
2013. szept. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!