Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha odamegyek egy iskolatársamh...

Ha odamegyek egy iskolatársamhoz, és kérdezek tőle valamit, abból hogyan lehet beszélgetést kialakítani?

Figyelt kérdés

Eddig egy iskolatársammal se sikerült elbeszélgetni középiskolában pedig 3 éve ide járok.

Hiába megyek oda akárkihez, és kérdezek valamit, jó válaszol maximum, de eszébe se jut, hogy esetleg beszélgessen velem, ha már odamentem.

Eszük ágában sincs velem beszélgetni valamiért.

Pedig másoknál is van így, odamennek a másikhoz kérdeznek valamit, aztán kialakul a beszélgetés a szituációból, nekem ez valamiért nem működik, mi lehet ennek az oka?

Mit tegyek, hogy egy kérdésből egy beszélgetés is kialakulhasson?


2013. okt. 11. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Oda mész hozzá, megkérdezem tőle:

"-Volt házi xy tantárgyból?

-Igen.

-És te könnyen megtudtad csinálni? Mi a tanulásmódod?"

Stb. Ne csak egy dolgot kérdezz tőle, hanem többet és akkor kialakul a beszélgetés.

2013. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Olyat kérdezz, amiről lehet beszélgetni. Ha azt kérdezed, hogy mi a véleménye az illetőnek az atomfizikáról, abból valószínűleg nem lesz beszélgetés, mert a legtöbb embernek lövése sincs az atomfizikáról. A "Mi volt a házi?" vagy a "Hallottad, hogy mi történt XY-nal?" jó kérdés lehet, mert a háziról és XY-ról a legtöbb ember tud beszélni, feltéve, hogy XY közös ismerősötök.


2. Reagálj a válaszára. Kb. így:

-Szia, mi volt a házi irodalomból?

-El kellett olvasni a Szigeti veszedelmet.

-Ja, akkor jó, azt elolvastam. Más nem volt, ugye?

-Én nem tudok róla.

-Remek. Te elolvastad?

-Csak rövidítettben.

(...) És el is indult a beszélgetés. Mindig reagálj arra, amit mond.

2013. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!