Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehet középsuliban...

Hogyan lehet középsuliban elkerülni azt, hogy a nagyobbak csicskáztassanak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 15:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hát ne vállald el és ha megvernek ,adjál nekik egy jó nagy pofont ,hogy azután ők menjenek sírva a tanárhoz :) de amúgy mivel csicskáztattak?
2013. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
De ne itt a gyakori kérdésen kérdezd hanem pl.: szüleidtől. Az annyira nem túl jó ,ha idegenek mondják meg neked mit csinálj. Szüleidet is kérdezd meg. Én is csak tanácsokat adok nem biztos jók. De amit mondtam ,ha ütnek adj egy pofont ;) kivéve ha lány az és te fiú vagy. Ne szívjál azért ,mert a hülyéket mind felvették az általánosból. Sajna nálam is sokan jöttek át :/
2013. júl. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nyilván a csicskáztatók többségben, erőfölényben vannak, stb. nehéz így kiállni fizikailag magáért. Vannak barátaid, akik tanúsítanák az eseteket?

Készíts(etek) használható videót, hangfelvételt, és mutasd meg a szüleidnek. Aztán állítsatok be az csicskáztatók szüleihez (ha tudod, hol laknak, mutassátok meg nekik a felvételt (másolatot) mondjátok meg nekik, hogy ez volt az első és utolsó figyelmeztetés, a következő rendőrségi feljelentés lesz. Kicsit meg kell magyarázni nekik, hogy az ilyesminek milyen következményei vannak akkor, ha már elmúltak 14 évesek. A szülei fogják helyrerakni a kölköt, ha nem, akkor meg tényleg igazgató, rendőrség, stb. Nem szégyen, nyilvánosság elé kell állni az üggyel. Te meg ne csicskázz, ha elvernek, rohanj az orvoshoz, látleletért, és feljelentést kell tenni. Lehet hogy a sorrendet még át kellene gondolni, de nagyjából ez a lényeg.

Ha kérdezik, hogy eddig miért nem kértél segítséget, mond, hogy meg voltál félemlítve. kb ennyi.

Sok sikert!

2013. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Gábor_79 válasza:
Persze többféle eshetőség van, de ha nem teszed meg a dolgokat, méltósággal viseled a következményeket, mondjuk szótlanul, onnantól nem hiszem, hogy sok fantáziát látnának a későbbi verésekben. Lehet, hogy minimális elismerést is kivívsz a férfias helytállásodért. Mondom, nem minden embertípusra érvényes, nem tudom milyen lelkiviláguk van a mostani "gyerekeknek".
2013. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Aki soha nem volt ilyen helyzetben, az könnyen beszél... Az átlag középiskolai osztály kinéz magának egy embert, és az egyetlen esélye bárkinek, h ezt megússza, ha átlerül a szerep másra. Ahogy elkezdenek felnőni és lesz egy kis eszük, utolsó 1-2 évben talán jobb lesz, talán nem. Én úgy oldottam meg, h szünetekben soha nem voltam az osztályteremben, ismerősöknél voltam vagy a könyvtárban, mindig annyi késéssel mentem vissza, h kb a tanárral egyszerre érkezzek, néha inkább késtem, óra végén a jelzőnél elkezdtem összepakolni óvatosan, annyira h csak 1-2 könyvvet/füzetet kelljen a táskámba dobni és még a tanárral/előtte ki is mentem. Mivel nem tudtak mikor hozzámérni, eléggé megunták. Egyébként lány vagyok, szóval a jól megverem őket nem játszik. Meg soha nem vertek, de arra figyelnem kellett h ne hagyjam a cuccaimat a teremben mert 1-2 nyomorék viccesnek tartotta kukának használni a táskám, stb.

Annyiból szerencsém volt h mivel jól tanultam, a tanárok nem csesztettek ha 1-2 percet késtem.

21L egyetemen már minden oké

2013. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Kata-Kata ***** válasza:
Próbálj olyan barátot találni, aki meg véd, akitől a többiek félnek, vagy felnéznek rá!
2013. júl. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Teljesen nem lehet. A gimi egy szar ilyen szempontból. Minél felszínesebb vagy, annál nagyon arc, szóval ne akarj a hierarchia csúcsára kerülni. Viszont az egyetem stb már másabb lesz, és addig nem árt megtanulni azt a komplex feladatot, hogyan kell az értelmetlen dolgokat leszarni.
2013. júl. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ha most mész kilencedikbe és még nem találkoztál a "nagyokkal" akkor átlagosan. Ne húzd össze magad, ne vinnyogj. Beszélgess másokkal. Húzd ki magad!
2013. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Szerintem is próbáld kerülni velük a kontaktust.Ha nem létszükséges,akkor ne legyél kollégista.Akkor kezdtem ,,beteg" lenni igazán,mikor egy szobába kerültem velük.Tanár alig hitt.

Engem is csicskáztattak.Ha nem azt csináltam amit mondanak,akkor odajöttek 10-en,és ordítottak.Egy ember sose tudott velem mit kezdeni!!!!!!Sőt mikor összetalálkoztam egy ilyen alakkal úgy,hogy nincsenek velük a társaik,akkor meghúzta magát,még jobban mint én.Azért rendelkeznek ilyen ,,hatalommal" ,mert csürhébe vannak.Úgy van ez,mint anno a katonaságnál,csak az valahogy elfogadottabb volt,és nem annyira cikis.

Igen nyilvánosságra kell hozni.Legalábbis kibeszélni a történteket.Esetleg pszihológushoz járni addig,míg sulis vagy.Ellenkező esetben nem fogsz meggyógyulni.

2013. okt. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!