Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ma írok történelemből dolgozat...

Ma írok történelemből dolgozatot, de az a baj, hogy nagyon kifejtősen kérdez a tanár és sose jut eszembe rendesen semmi csak szava jutnak össze vissza eszembe. Félek hogy 1-est kapok mert itthon kikapok ha 1-es lesz ráadásul az első jegyem.?

Figyelt kérdés
Olyat kér, hogy elő kell venni egy lapot és nem ír elő sajnos semmit csak mond egy témát, pl, 300 éves háború meg az angol-francia most a téma. És azt mondja hogy 300 éves háború, és neked le kell írnod mindent ami arról eszedbe jut. Ha feladat lapot adna amit ki kell töltenem még a 3-ra is lenne esélyem, mert úgy eszembe jut sok dolog ha előre van írva hogy mire gondol pontosan. De így bedob egy témát, bedob a mély vízbe csak szavak jutnak eszembe, egy ketteshez legalább 20 dolgot le kell írni jól. Szigorú. Mit csináljak? Nagyon elkeseredtem. Puskázással már sokszor lebuktam. Rövid időt is az, 20 percet ad, embertelen.

tegnapelőtt 10:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, nem 300 éves hanem a 30 éves háborúról tanulunk.
tegnapelőtt 10:17
 2/8 A kérdező kommentje:
Ilyen figyelem zavaros vagyok az a baj.
tegnapelőtt 10:18
 3/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul este írjunk, mert esti tagozatra járok.
tegnapelőtt 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Írj egy kis jegyzetet a témáról és azt magold be szóról-szóra, aztán meg írd le neki.


Mindig írj egy kis jegyzetet a lényegről és ha azt a pár dolgot megjegyzed, akkor sose fogsz 1-est kapni!


A tanárod jóindulatú, mert így megadja az esélyt, hogy ha valamit tudsz, akkor átmenj.


Mi lenne, ha csupa olyat kérdezne, amit nem tudsz?!


De ez a tanár arra kíváncsi, hogy mit tudsz. Próbáld meg!

tegnapelőtt 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
El kellene kezdeni tanulni. Ha eddig is csak a puskákból tudtál jegyet csinálni, vagy a direkt kérdésekből valami beugrott az órákról, akkor semmit nem tanulsz azon kívül.
tegnapelőtt 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tanulok, de hiába ha mikor oda kerülök nem tudom...
tegnapelőtt 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6: ismételd el soronként, ismételd, ismételd, aztán a következő mondatot hozzá, aztán együtt ismételd el, és meg fogod jegyezni!!
tegnapelőtt 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A figyelemzavarról nincs valami papírod? Lehet célszerű lenne utánnajárni ha eddig nem tetted. (Bár az elég drága, ha jól tudom...) Talán akkor esélyegyenlőség jegyében legalább többletidőt kapnál. Bár a fejlesztés lenne igazán célravezető.


Azoknak akik a tanulás hiányának gondolják ezt a problémát: Nekem ugyanez a problémám, én egyébként autista vagyok, figyelemzavarom pont nincs. Hétköznapi témákban is csak akkor tudok válaszolni ha elég konkrét a kérdés. (Pl.: Tudnál mesélni magadról?-túl tág, nem tudok rá válaszolni, leblokkolok, pedig elég jól ismerem magam, de ha egyértelműbb kérdéseket kapok, (szinte) azonnal tudok válaszolni.)

tegnapelőtt 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!