Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szívesen csináltok/csináltatok...

Szívesen csináltok/csináltatok szorgalmi feladatokat iskolában?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 11:58
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, mert a kötelező házi feladat elvégzése is épp elég fáradságos (volt) számomra.
Nem, mert még ha jó pontokat/jegyeket is szerzek/szereztem ezzel, legfeljebb a szorgalom jegyem lesz/lett jobb a bizonyítványban, de a tantárgyi nem.
Egyéb, leírom.
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok szorgalmi feladattal találkoztam általános és középiskolás pályafutásom során - legalábbis olyan rendszer biztos nem volt, hogy ez határozta volna meg a szorgalmam értékelését. Irodalomból volt egy-egy plusz feladat néhanapján, ezeket megcsináltam, mert élveztem őket. Matematikából volt még szokás "gondolkozós" feladatokat adni a hétvégére, ezeken általában más gondolkodott.
tegnapelőtt 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen
tegnapelőtt 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
77%
Eleinte igen de aztán elment tőle a kedvem, mert anyám megcsináltatta akkor is, ha csak szorgalmi volt és büntetett, ha kiderült, hogy nem az a megoldás. Utána okosabb lettem és nem jelöltem be ezeket házinak, így tényleg csak akkor csináltam meg ha kedvem/időm volt hozzá.
tegnapelőtt 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak, ha tényleg érdekelt. Emlékszem volt olyan, hogy könyvajánlót kellett írni, azt nagyon szerettem, egész tanévben, minden elolvasott könyv után írtam.
tegnapelőtt 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Matekból és angolból igen, egyébként néhány esetet (pl.: fizikából csillagászattal kapcsolatos) leszámítva nem.
tegnapelőtt 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Házi feladathoz csapva nem. De pl matekdoga végén mindig megcsináltam a ráadás feladatot, mert erősen ráértem.
tegnapelőtt 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elég nyűg volt a kötelező házit is megcsinálni. A középiskolában már a kötelező házikat se csináltam meg, mert rájöttem, hogy vagyok olyan okos, hogy ha kérdez a tanár mi a megoldás én se perc alatt ott akkor helyben képes vagyok megmondani mi a helyes válasz. Persze nyilván volt ami több gondolkodást igényelt, oda bemondtam random valamit aztán akkor abban a hitben volt a tanár, hogy otthon rosszul oldottam meg.
tegnap 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
iskolában nem érzed, hogy nem a tanítónéninek tanulsz, hanem magadnak. a szorgalmi feladat erősíti a már megtanult formulák használatát, és kevésbé a problémamegoldást. akik megcsinálják, azoknak fölösleges, akiknek meg meg kellene csinálni, sosem fogják megcsinálni.
tegnap 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan tárgyból kaptuk, amivel vagy szívesen foglalkoztam, vagy tudtam, hogy a szorgalmiért kapott pontok még nagyon jól jönnek majd, akkor igen.
tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!