Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért várják el bizonyos...

Miért várják el bizonyos szülők hogy a gyerekük mindenből kitűnő legyen nonstop?

Figyelt kérdés
Mármint, felsőoktatásba azt hiszem csak az érettségi pontszám számít. Ez ilyen felvágás akar lenni? Így utólag még jobban l'szarnám az egészet mint akkoriban, eddig sok mindenre nem mentem az érettségimmel például. Annyi hogy bizonyos képzésekre elvárják, az utóbbi nem feküdt nekem szóval ott hagytam mielőtt képzési szerződést írtunk volna.
jún. 25. 19:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem nonstop, állandóan, mármint állandóan tartsa a kitűnő átlagát.
jún. 25. 19:35
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sokan azért mert ha már ők nem vitték nagyon sokra akkor majd a gyerek. Sokaknak meg puszta jó szándék van benne, csak rossz módszerekkel próbálják elérni
jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szülői minták követése fontos sokaknak:

"Mert anyám-apám-dédanyám/-apám, stb. is ilyen volt."

jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már felnőtt voltam, mikor a szüleim megmondták, hogy azért viselkedtek így velem, hogy "én többre vigyem, mint ők". Minden tekintetben, de leginkább a fizetésre, kapcsolatok kialakítására értve.

Van, akinek ez presztízs kérdés, és szeret ilyennel felvágni az ismerősök körében, hogy "milyen okos és ügyes a gyerekük". Az is lehet, hogy jó szándék van bennük, és így szeretnék arra ösztönözni, hogy jól tanuljon, remek jegyeket szerezzen a gyerek, így könnyebben és magasabb pontszámmal tud bejutni egyetemre, főiskolára. Vagy ezek különféle keverékei.

jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!