Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagy élmény volt a szalagavató?

Nagy élmény volt a szalagavató?

Figyelt kérdés
Nekem kettő is volt, egy szaki után, egy pedig érettségi után. Sok dologra nem emlékszem pedig pár éve volt. Egy szalagtűzős bulira emlékszem de az nem az enyém volt. Másnak nagy élmeny volt?
jún. 23. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, el sem mentem.
jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Az előkészületeket tartottam túlzásnak. Néhány gyerek úgy készült rá, mintha az érettségi múlt volna rajta, pedig nagyon nem kellett volna rá keszülni. A táncot csak a szülők nézték, nekik meg mindegy volt, hogy fejen állva pörgünk vagy egy helyben állva csápolunk, annyi volt a lényeg, hogy a gyereküket nézik.

A ruha meg borzalmas volt, örülök, hogy sok suliban már egyenruha van ilyen ünnepségeken. Nekünk az egyik hisztikirálynő jóvoltából kiválasztottak egy olyan ruhát, amit felvettem szalagavatóra, ballagásra és azóta a szekrényben rohad, az érettségihez külön ruhát kellett vennem, amit később az állásinterjúkra is hordhattam, szóval ez a szalagavatós ruha nem volt praktikus. Érdemes lett volna egy kosztümöt választani, ami az erettségire, állásinterjúkra és egyéb ünnepsegekre is jó lett volna, de nem, a lány úgy érezte, hogy ez egy különleges alkalom, ehhez különleges ruha dukál...

Már az alkalmat sem értem. Miért különleges? Mit ünnepeltünk pontosan? Télen egy random nap hirtelen kaptunk egy szalagot, pedig még a féléves bizonyítványt se kaptuk meg és a 12. év java lement...

Lehetne például a tanévnyitóra tenni a szalagtűzést. Ünnepélyesen mindenkire feltűzik a szalagot, mond nekik 1-2 szót az igazgató, közösen elmondanak valami eskütételt, aztán kész, akkor értelme is van, hogy kaptak egy szalagot, mert 12. osztályba léptek. De így? "Gratulálok, letoltatok 3 hónapot, hátra van még 4."???

Vagy ha nem évnyitónál, akkor ballagásnál. Mindenki kap egy szalagot és ez jelképezi, hogy most már készen állnak az érettségire.

jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem idén volt. Nem élveztem. Túlzásnak éreztem az egészet. A műsor nagyrésze igazából a szülőknek szól, hogy látják a gyerekük szerepelni (tkp. bazári majomnak nézik a diákokat), meg arról, hogy különböző hülyeségek miatt retkes sok pénzzel lehúzzák az embert. De tényleg, az iskolák kötelezik a diákokat, hogy fizessenek bizonyos dolgokra, amikre önszántából kB 20% fizetne.
jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Én csak arra emlékszem belőle, amikor a végén szedelődzködtem, hogy eljöjjek.
jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem volt nagy élmény. Szerettünk volna keringőzni legalább, de nem engedték nálunk. Helyette valami béna kalóztáncot kellett előadni. Mivel nagy bulizós sem voltam, így utána a bulit sem túlzottan élveztem.

Úgyhogy felejthető. Szerintem is túl van lihegve az egész, de hátha jön pozitív komment is.

N

jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
23 éve volt, és kellemes emlék. Jól éreztem magam, mókásak voltak a próbák is, szerettem a ruháimat és az egész jó buli volt. Partizni mondjuk nem mentem utána, ott nem tudom, mi történt :D
jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Borzasztó volt! Kötelező műsorszámot kellett előadni, mi táncoltunk. Még egy csaj is jött oktatni. Gyűlöltem, mert tanulás helyett ostoba lépéseket kellett begyakorolni. Tömeg elé kiállni is rühellek. Amint vége volt, már léptem is le.
jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk volt egy kis technikai malőr, így egy zene ment végig a szalagtűzés alatt. A címére nem emlékszem, de az szokott menni a városi tévében, amikor az elhunytakról emlékeznek meg a hozzátartozók...

Ettől eltekintve jól sikerült, bár nekem inkább stressz volt, mivel volt a keringő, illetve egy osztálytánc is, az utóbbira nem jutott sok időnk, így azért az mehetett volna jobban is. Maga a keringő viszont remekül sikerült, lett egy bónusz része is, amit nagyon élveztem, az kifejezetten nagy élmény volt, pedig nem szeretem a felhajtást.

jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Én nekem pont a covid idején lett volna, így hát elmaradt.
jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!