Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen szüleik lehetnek az...

Milyen szüleik lehetnek az iskolai piszkálódó, bántalmazó diákoknak? Lehetséges hogy a szülők nem is tehetnek semmiről?

Figyelt kérdés
Mert már volt olyan ismerősöm, aki nem viselkedett normálisan az iskolában, az órákat sokszor zavarta, de a szülei tök rendesek, főleg az édesanyja őt ismertem is a szüleimről. Állítólag normális nevelést kapott. Ő nem volt iskolai zaklató ezektől függetlenül.

jún. 18. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze biztos nem ennyire fekete fehér minden, de én úgy képzelném el hogy valami nagyon bántalmazó családi háttérből jöhet az ilyen, diszfunkcionális család, elhanyagolt gyerek, vagy bántalmazó alkoholista anyuka, apuka, és mivel őt is bántják otthon azt hiszi hogy így "kell" viselkedni, és neki is bántani másokat.
jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan gondolataim vannak a helyzetről, mint amit az 1. válaszoló fogalmazott meg.

A gyakorlatban összetettebb, nem ilyen egyszerű dolgok lehetnek a háttérben, de eddig, akik engem piszkáltak, vagy akikről tudomásom van, hogy így viselkedtek másokkal, azoknak otthon, vagy saját magukban nem klappolt valami.

Vagy a szülőknek nem volt kellő idejük, energiájuk, vagy pusztán kedvük a gyerekükkel foglalkozni, így elhanyagolták őt, aki mások piszkálásával próbálta meg saját magára felhívni a figyelmet. Vagy eleve őt is bántották otthon, vagy fiatalabb korában a társai, így most ő maga adja vissza a világnak, vagy ugye belé is ezt nevelték, vagy ezt látta otthon, mint követendő példa.

De olyan is van, aki önmagával nincs kibékülve, amit azzal kompenzál, vagy tereli el róla a figyelmet, hogy másokat bánt, akár olyan dologgal is, amiért a másikat irigyli.

jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak pusztán szórakozásból csinálja, nem játszanak benne az otthoni dolgok, önmagával való kapcsolata?
jún. 18. 14:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Amúgy most hogy így mondod középsuliba volt egy ilyen osztálytársam aki szeretett szemétkedni másokkal, magatartási problémái voltak, stb..


Az apja full alkesz volt ahogy hallottam, volt hogy sebes tarkóval jött be iskolába, elvileg akkor is előtte való nap az apja be volt baszva és a fejéhez vágott egy üvegpoharat.

jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ilyeneknek minek gyerek, de komolyan? A kutyámat nem bíznám rá
jún. 18. 14:18
 6/9 anonim ***** válasza:

A #3-as kérdezői komment nekem is eszembe juttatta a következőt:

simán el tudom azt is képzelni, hogy valaki azért viselkedik így, mert élvezi a hatalmat, hogy így bánhat másokkal. Fölénybe, véletlenül sem erkölcsibe, kerül a másik felett, őt pedig jó érzéssel tölti el ez.

(#2 voltam)

jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam most jár óvodába és az összes ilyen gyereknél gond van a szülőkkel is.
jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy-vagy alapon: nem foglalkoznak a gyerekkel; túlkényeztetett a gyerek;

a szülők nincsenek agyilag felkészülve egy gyerek nevelésére; alamuszi a gyerek, aki mindent-mindenkit kihasznál.

jún. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ilyen az ágfalvi óvónő és a britanniában élő lánya is.

Szabolcs, még mindig menekülhetsz...

jún. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!