Olyan esetben, amikor többen zavarják az órát, akkor a többi diáknak illene, kötelessége lenne segíteni a tanárnak és rászólni a rendbontókra?
Sokszor van ilyen nálunk és kellemetlenül érzem magam ilyenkor.
Nem tudom mit kellene tennem.
Nehéz ügy, mert ha rászólsz a hangoskodókra, a szünetben fognak laposra verni.
Régen rám is mindig nézett egy tanárnő, mert várta valakitől a segítséget. Én nem ordibáltam egyedül óra közben, mint egy állatkert, olyan volt az osztály.
Fémipari fiú középiskola.
A csoportos foglalkoztatást külön tanulniuk kell a tanároknak.
A hiperaktiv neveletlenebb gyerekeket előre kell ültetni többet kérdezni plusz feladatokat adni, jobban le kell őket kötni.
Akkor van rendbontás ha "ráérnek", nincs kitűzött cél feladat semmi.
#4
Ezek még akkor is telefonoznak, amikor konkrét feladat van kiadva papíron. Meg megy az ökörködés.
Tanárként én azt mondom, hogy nem várom el, hogy rászóljon a diák a rendetlenkedőkre, mert sokszor ez csak olaj a tűzre, inkább azt várom el tőlük, hogy ne adjanak megerősítést a rendbontók felé, ne legyenek közönség pl a színpadi bohóckodásnak, hanem próbáljanak meg a tanárra figyelni minden körülmények között ezzel mutatva példát a helyes viselkedésre és az összetartásra.
Valóban a tanár dolga a fegyelmezés, még ha nem is mindig sikerül, de dolgozni kell rajta. A többi diáknak csak az a dolga, hogy figyeljen és értő odafigyeléséről biztosítsa a tanárt az órán.
Ne érezd magad kellemetlenül. Ha rajtad kívül van még több olyan diák aki tanulni szeretne, lelkesítsétek figyelmetekkel a tanárt és idővel majd a rendbontók fogják (remélhetőleg) kellemetlenül érezni magukat. Ha mégsem így alakul, akkor bárhogy is nézzük, az a tanár kudarca, neki kell azon dolgoznia, hogy mit csináljon másképp. A kudarc is a siker része, ha abból tanulunk.
Egyszerűen nehéz dió. Iskola és iskola között is van különbség. Budapesten példaul nagyon könnyű átvinni a gyereket az egyik iskolaból a másikba, ahol lakom, kb 15 perc séta alatt 3 általános mellett elgyaloglok.
Ez mit eredményez? Hogy maguk a tanárok is kicsit könnyebb helyzetbe vannak ilyen téren.
Miért? Mert falun például nagyon nincs így. Ott ugyanabba az iskolába jár a helyi lakos és a környező településen lakó és ugyanúgy odajár az aki a kisujjából kirázza az egészet és az aki 16 évesen is ötödikes. Ilyen helyeken meg vegyesebb a felhozatal a viselkedést illetően, a legproblémás gyerekektől kezdve van ott a legszófogadóbbig, több a konfliktus is ebből adódóan és pont ezért a tanárnak is nehezebb rendet tartania köztük.
Városban is vegyes az osztály, az osztalyodban ott lesz pár hisztikirálynő, pár szuicidhajlamú, pár csendes gyerek, pár ivó/dohányzó, pár nehezebb eset, stb, de nem akkora konfliktusokra kell számítani, mint falun ahol MINDENKI CSAK EGY iskolába tud járni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!