Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Alázott már meg titeket tanár?

Alázott már meg titeket tanár?

Figyelt kérdés
Ha igen, mivel? Miért?

márc. 12. 15:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

11)

Mert ha a szemébe szidnank tudod nekik mindenhez több joguk van. A gyereknek sosincs igaza, se szólás szabadsága. Hogyha téged megaláz valaki akkor nem tudom mennyire vagy képes az óráján végig mosolyogva és nyalni neki csak mert muszáj.. Ment az X neked többieknek ✔️

márc. 12. 19:42
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Mi a magnevezése annak a jelenségnek, amit a 11-es válaszoló képvisel?


van egy kérdés, eléggé közérdekű, szinte mindenkit érintő. Sok releváns válasz születik, mire délutáni álmából flébred magyarfrusztrált besavankásodott rosszindulatka és befröcsög egy ilyen áldozathibáztató, cinikus, kérörvendő valamit.


Nagyont mondott, öblíthet!

márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

Nekem csak a tanítási módszerekkel voltak gondok. Például kötelező verseket tanulni, de szerintem arra kéne öszpontosítani, hogy a tanuló megértse a verset és át tudja adni az üzenetét, ne pedig arról szóljon, hogy a tanuló bemagolja és felmondja mint a lecsó receptjét. Nem szeretem azt, ha egy vers felmondásánál levonnak azért pontokat, mert a tanuló de helyett azt mondta, hogy ám, s helyett azt mondta, hogy és, etc. Nyílván ne költse át az egészet, de 1-2 apró baki miatt ne vonjanak le egy teljes jegyet, miközben a másik csillagos ötöst kapott, mert szóról szóra felmondta a verset, de olyan monoton hangon, hogy a költő forog a sírjában.


Tesin a csapatsportok szóljanak arról, hogy a tanulók megtanulnak csapatban dolgozni, erre koncentráljon a tanár. A csapat közösen eszelje ki, hogy hogyan tudja a gyengébb is támogatni a csapatot, hogyan tudja az erősebb segíteni a gyengét, etc., ne arról, hogy egy gyereknek olyan fontos, hogy megnyerjenek egy órai tét nélküli meccset, hogy nem bírja kontroláni az indulatait és ordibál azzal a gyerekkel aki nem ügyes, az aki nem ügyes hiába próbálja, nem tudja segíteni a csapatot, mert nincs olyan képessége, mint a többieknek és retteg amikor repül felé a labda, végig remeg 45 percet, zokogva megy ki tesióráról, hasfájást színlel hogy megússza az órát, az akit nem érdekel az egész lesz@rja és nem törődik az egésszel, ha olyan játékról van szó, ahol ki lehet esni, akkor ugrik is be a labda vagy a fogó elé...


Csak a kitűnő kapnak egyes helyeken könyvjutalmat - de miért? Én annak adnék könyvjutalmat tanév végén, aki bármilyen pozitív fejlődést mutatott. Miért nem érdemel az jutalmat, aki 9.-ben éppen csak átcsúszott kettesekkel, de tizedikben 4,0 átlaggal zárta a tanévet? Miért nem érdemel az könyvjutalmat, ainek csak 4,2 az átlaga, de aktív az órákon, jár iskolában szakkörökre, etc?


Tanév végén köztes jegyekel a tanár jóindulata dönti el, hogy FELELHETSZ-E a jobb jegyért - de miért? Ha van két négyese és két ötöse a gyereknek, miért kell felelnie az ötösért? Mire való az órai munka ha nem arra, hogy eldöntse a tanár, a tanuló megérdemli az ötöst vagy nem? Miért kell a tanulónak júniusban, amikor már agyilag senki sincs ott, még a féléves anyagot átnyálaznia, hogy ötöst kapjon? Ha valaki aktív az órákon, figyel, hozzászól és jókat mond, csinál szorgalmit, miért FELELHET az ötösért? Miért nem kapja meg az ötöst?

márc. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A suli udvarán álltunk sorban, még alsósként, mivel gyereknap alkalmából mindenki kapott 1-1 gombóc fagyit. Az ofő megkérdezte az osztályt, hogy szeretnénk-e valamit játszani, mire jött a majdnem egyöntetű nemleges válasz, részemről is. Erre teljesen kiborult a nő, de valamiért csak engem emelt ki. Odaállt elém, és teljes fejmosást tartott, hogy most miattam fog az osztály szenvedni, mert csakis nekem köszönhetően, ő már "csakazértsem" fog velünk játszani. Visszhangzott az udvar, és persze a teljes nevemmel szidott, de még a fagyiárusnak is. Én meg elsírtam magam, mire ő csak jobban tolta az egészet. És képes volt ezért behívni a szüleimet is, de az volt a szerencsém, hogy azt a nőt már ők sem vették komolyan.

Rengeteg ilyen dolga volt az első pillanattól fogva, de engem addig békén hagyott. Viszont még így is örültem, hogy 3. osztályban már nyugdíjban volt, és normális ofőnk lett.


A másik tanár pedig egy helyettesítő volt gimiben. Az első héten minden rendben ment, a következőtől voltak gondok; minden osztályban rászállt a csendesebbekre, így történetesen rám is. Viccet csinált belőlem rendszeresen, amit a fiúk díjaztak is elég szépen, szóval onnantól rákapcsolt. Minden órán volt egy nekem szánt blokk, mikor is csak engem kérdezgetett az órán, mindenre nekem kellett válaszolni. Hiába mondtam a helyes megfejtést, addig csűrte-csavarta az egészet, míg nem talált benne valami rosszat. Belém kötött, beszólogatott, nevetség tárgyává tett, és ugyanezt eljátszotta minden osztályban.

Az ámokfutása, ha 2 hónapig tarthatott, mert elég sok panasz érkezett rá, aztán úgy csapták ki végül. Elég nagy törést okozott bennem a nő, amit -túlzás nélkül- évek munkája volt valamelyest helyrehozni.

márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%
Világ életemben borzalmasan teljesítettem tesi órán, gimiben rendeszeresen hallottam a tanártól miért nem lehet normálisan megcsinálni a feladatot és társai. Utána már csakazért se akartam a képességeimhez megfelelően csinálni.
márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Olyan dagadt leszel, hogy nem férsz majd be az ajtón"


"Tróger"


"Ez az egy ember nem tudta megtanulni az anyagot"


Néhány szó szerint idézett megalázás, egy katolikus iskolában, de ennél lényegesen több volt. 14 éves koromra idegroncs lettem.

máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!