Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van ekkora tanárhiány...

Miért van ekkora tanárhiány manapság?

Figyelt kérdés

Én most lettem 10.-es gimis, és az egyik barátnőm anyja tegnap mondta, hogy az alsó tagozatos osztályfőnökünket nemrég hívták vissza tanítani a suliba, mert egyszerűen nincsenek pedagógusok, de már a TV-ben is sokszor hallottuk, hogy beszéltek erről a dologról.


A gyerekek borzasztó viselkedése miatt nem mernek az emberek tanárnak menni, vagy szimplán a rengeteg dolgozatellenőrzés-javítás miatt?


2023. szept. 3. 16:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
azért megnézném, hogy te meddig bírnád a fizetésből egyedül megélni és albérletben (putriban).
2023. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
miközben takarító garantált minimálbért megkeres...
2023. szept. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok pedagógus más munkakörben helyezkedik el mivel ott magasabb a fizetés, ilyen infláció mellett meg nem mindegy a pénz.
2023. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul mostmár nem is mondhatnak fel csak úgy. Nem csak a diákok nem becsülik meg őket, hanem a kormány súlyosan korlátozza őket.


Ezenkívül csak egyféle könyvből taníthatnak, nem mondhatják el, hogy melyik költő volt meleg, kötelező, fizetetlen túlórájuk van, helyettesítések. Nagyon korlátozva vannak, sokat kell dolgozniuk, nem vehetnek ki bármikor szabit csak akkor nyaralhatnak, amikor iskolaszünet van (minusz érettségi meg egyéb értekezletek, tehát nincs 3 hónap szünet, inkább csak olyan 1.5). Mindezt mesterdiplomával rettenetes fizetésért, gyakorlatilag nulla előrelépési lehetőséggel.


Anyukám tanár és diákmunkával többet keresek nála. De a kistesóim is.

2023. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 bzoli79 ***** válasza:
43%
Azért,mert mikor én jártam még iskolába sokkal több gyerekre sem jutott több tanár,mi általánosban 36-an,szakmunkásban 36,vagy 38-an,de a nővérem gimnáziumba is majd 40 fős osztályba járt,és nem nyafogtak állandóan hogy sok a gyerek.Most meg 20 fők vannak,és rinyálnak ez ellen is.
2023. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

#14

Az úgy szép akkor, ha ti többet kerestek, mint anyukátok. 🙊

Az a baj, hogy ebben az országban rohadt kevés a minimálbér, talán itt a legkevesebb.


Igazából én most nem azért írtam ki ezt a kérdést, hogy minél több fiatalt uszítsak arra, hogy a tanári pályát válassza.

Hanem annyi lett volna a kérdésem értelme, hogy az elmúlt hónapokban mennyi sok tanár-és diáksztrájk volt pl. a fizetésről, hogy emeljék, a diákoknak pedig az órászámokkal voltak bajaik, (mondjuk azzal én is totálisan egyetértek) hogy szüntessék be a 8 órát, mert az túl sok és megerőltető egy gyereknek, merthogy a diákok nem robotok.


Aztán a kormány is mindig azt szajkózza, hogy már nem győzik emelni a tanárok fizetését, én pedig ebből arra következtettem, hogy már sokkal többet kapnak, mint régebben, de mégsem mennek tanárnak.

2023. szept. 3. 17:30
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

#14


"Anyukám tanár és diákmunkával többet keresek nála. De a kistesóim is."


Csak, ha nem tudnád: [link]


Ti beleestek a 25 év alattiak adókedvezményébe.

2023. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"a kormány is mindig azt szajkózza, hogy már nem győzik emelni a tanárok fizetését"

Hogyne.

De nem emelték. Soknak egyáltalán nem, illetve olyan kis emelések voltak, hogy továbbra sem éri el a minimálbért. Hülyére veszik a tanárokat.

2023. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Már régen nem éri meg tanárnak tanulni. 5+1 év tanulás és hosszú gyakorlat után kapsz egy alacsony összeget. Közben az Aldiban többet keresnek a bolti dolgozók. Egy multinál meg a kezdő pedagógus bért dupláját megkeresed.

A pedagógus pályán nem nagyon van előrelépési lehetőség.


Megemlíthetném a társadalmi megbecsülést, a neveletlen gyerekeket, az őrjöngő szülőket, az inkompetens oktatáspolitikusokat de nem teszem.


Ezek után az is hülye aki tanárnak megy tanulni.

2023. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Egyébként egy iskolaigazgatónak általában mennyi a fizetése?


Csak mert a mi igazgatónőnknek nagyon vadonatúj autója van (elektromos).

2023. szept. 3. 18:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!