Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van ekkora tanárhiány...

Miért van ekkora tanárhiány manapság?

Figyelt kérdés

Én most lettem 10.-es gimis, és az egyik barátnőm anyja tegnap mondta, hogy az alsó tagozatos osztályfőnökünket nemrég hívták vissza tanítani a suliba, mert egyszerűen nincsenek pedagógusok, de már a TV-ben is sokszor hallottuk, hogy beszéltek erről a dologról.


A gyerekek borzasztó viselkedése miatt nem mernek az emberek tanárnak menni, vagy szimplán a rengeteg dolgozatellenőrzés-javítás miatt?


2023. szept. 3. 16:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Sok a munka, kevés a fizetés.
2023. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Te egy kő alatt élsz? Már bocsánat. De az elmúlt 2 évben nem volt hónap tanár és diákdemonstrációk nélkül, amiket korodbeliek szerveznek... státusztörvény, romló körülmények, pénzhiány, napestig lehetne sorolni.
2023. szept. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
69%
A gyerekek miatt is. Sajnos a törvény semmit sem ad a kezükbe, hogy megneveljék őket. Jó, nyilván verni ne lehessen, de ha egy ujjal hozzá érsz máe kirúgnak. Nem mellesleg egy albérletet se lehet fizetni abból a pénzből amit kapnak, aztán enni még nem is ettek. Nem utolsó sorban sok a túlóra este (például fogadóóra) amire nem hogy az előírt délutáni pótlék nem jár, túlórapénz se. És még az útiköltséget is szájhúzva térítik csak, miközben az törvényi előírás. Így ne csodálkozzanak.
2023. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Te amúgy nem vetted észre mi történik körülötted az országban, vagy mi ez a kérdés? xD
2023. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
23%

A tanároknak soha semmi nem elég. Már 40 évvel ezelőtt is elégedetlenkedtek. Most már normálisan tanítani se akarnak sokan. Hallok jó pár negatív példát, hogy a drága pedagógusok mit csinálnak, meg sajnos néha én is látom a saját szememmel.

Nem kell őket sajnálni.

2023. szept. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
70%
Mert Fidesz.
2023. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

#4

Mi az hogy nem vettem észre?

Tisztában vagyok vele, hogy "kevés" a fizetésük, (holott amúgy folyamatosan azért sztrájkolnak, hogy kapjanak fizetésemelést) meg rosszak a gyerekek, túl sok a munka, tanulás stb.


De akinek mindezekhez kellő idegrendszere van, azaz tudja normálisan fegyelmezni a gyerekeket, bírja az éjszakai fellétet, (egyszer a volt angol tanárom hajnalban írt be egy jegyet angolból) esetleg nem kell gyereket nevelnie, mert már mondjuk felnőtt, és saját keresete van, nincs annyira rengeteg kiadása, tehát megelégszik a fizetéssel.


Ehhez képest az én sulimban most ment 2 tanár nyugdíjba, az igazgatónő is lassan 60 éves lesz, a még aktívan dolgozó tanárok 80%-a 40 felett van.

Na, akkor miről beszélünk?

2023. szept. 3. 17:03
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

#7


Nem a #4-es vagyok, de mi az, hogy miről beszélünk? Ugyanarról beszélünk. És megválaszoltad a saját kérdésed. Mi az amit még tudni szeretnél?


Egyébként nem a túlórákkal meg a kemény munkával van baj, hanem a hálátlansággal, rossz körülményekkel, és a rossz fizetéssel.

Én is sokat dolgozom, néha éjszaka és hajnalban is, de annyi a kétnapi keresetem mint egy pályakezdő tanár havija. Így nem annyira akadok ki rajta.

2023. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

#7 Mert ezek mellé a körülmények az iskolákban olyanok, mint 30 éve.

Meg pont a lényeget hagytad ki, mintha direkt nem akarnád látni. Hogy pont az a baj, hogy a fiatalok nem válasszák ezt a szakmát. Mert abból a fizetésből sosem tudnak saját életet kezdeni.

2023. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%
És akit visszahívtak, ő sem normális...
2023. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!