Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan illeszkedjek be egy új...

Hogyan illeszkedjek be egy új osztályba?

Figyelt kérdés

Idén váltottam iskolát, egy már összeszokott osztályba kerültem, de nem igazán megy a beilleszkedés. Nem érzem azt, hogy vevők lennének rám az osztálytársaim és emiatt nem is igazán sikerül barátságokat kialakítanom. Emiatt mindennap egyre rosszabb kedvvel megyek be és egyre kevésbé vagyok vevő én is az osztálytársaimra, ami nem segít.


Extrovertált vagyok és könnyen megy az ismerkedés is, de most valamiért mégis tehetetlennek érzem magam.



2022. nov. 22. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Szúrj ki caak egyet magadnak. Ha lesz barátod onnan minden lesz
2022. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
sehogy
2022. nov. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De jó a közösség, egymást szeretik? Téged levegőnek néznek, nem szólnak hozzád, vagy mi a tapasztalatod? Mért kellett átmenned?
2022. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar az, hogy "nem vevők" rád az osztálytársaid...?

Miket csinálsz, vagy milyen a kommunikáció?

Nem feltétlenül rögtön "legyél már a haverom" direktben kell ezt csinálni. Kitapasztalni, hogy kinek mi a kedvenc témája, filmje, sportága, szórakozása, stb. és elkezdeni vele beszélni erről, amennyiben neked is hasonló az ízlésed. aztán majd alakul valami.


Lány vagy fiú vagy?

2022. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, a közösség és a hangulat jó. Nem néznek teljesen levegőnek, de egyáltalán nem érzem azt, hogy nyitottak lennének felém, mintha zavarnám őket. Ha esetleg van csapat feladat, látom rajtuk, hogy nem szívesen dolgoznak velem. Néhányszor "viccesen" meg is jegyezték, hogy én nem vagyok az osztály tagja.


Nyilván magunkkal szemben kevésbé vagyunk kritikusak, de nem gondolom, hogy különösebben idegesítő lenne a személyiségem vagy zavaró a kisugárzásom, amivel indokolható lenne a hozzáállásuk. Teljesen átlagos vagyok.


Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

2022. nov. 22. 19:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát... nehéz eset, az elmúlt két évben két új osztálytársat is kaptunk, és mind a kettejüknek nehezen ment a beilleszkedés.

Próbálkozz más osztályokkal egyébként. Nem tudom, hányadikos vagy, ha már 11-es, akkor faktokon keresztül nehéz dolgod sincs.

Vagy csak random kapcsolódj be beszélgetésekbe, függetlenül attól, hogy invitáltak-e.

2022. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért az durva, hogy közlik, hogy nem vagy az osztály tagja! Tudom, hogy ilyenkor az ember lefagy, nem olyan szavakész, mert köpni-nyelni nem tud, de ha véletlenül még egyszer mondanának ilyet, akkor kérdezz vissza, hogy Tényleg? Azt hitted, hogy a tagja vagy. Valahogy ki kell ugrasztani a nyulat a bokorból, hogy ezt mért csinálják. Mindenesetre beszélgess intenzíven, segíts, amiben tudsz, vegyél részt a közösségi programokban, szóval légy jelen. Aztán majdcsak észreveszik.
2022. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni őket! :)


Ha valakinek még van tippje, ötlete, megoldása, örömmel meghallgatom.

2022. nov. 22. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legjobb lenne sulin kívül találkozni valakivel az osztályból. Hívjál el valakit, aki szimpi, esetleg úgy látod, hogy ő is kilóg a sorból. Menjetek együtt edzeni vagy moziba vagy akárhová, akkor lehet normálisan időt tölteni és a suliban is könnyebb lesz.
2022. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező olyan kíváncsi lennék. Eltelt egy év. Sikerült a beilleszkedes?
jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!