Igaz, hogy, ha a tanuló első félévben mindenből ötöst kap, a másodikban meg mindenből egyest, akkor kettes lesz a bizonyítványában a tanév végén?
Anno kiváncsiságból megkérdeztem az ofőt, hogy, ugyebár, ha valaki hármast ér el egy tárgyból, akkor a tanév végén nem lehet ötös belőle, mert a két félévi jegy átlagát írják be - és, hogy akkor ez azt is jelenti, hogy az, aki első félévben kitűnő volt, az már nem ismételhet évet, mert hármast kap mindenből.
Erre a tanárnő azt mondta, hogy igaz, hogy nem ismétel évet, de nem hármas lesz mindenből, hanem kettes.
De hogy-hogy nem hármas lesz beírva az bizonyítványába? Az 5 és 1 átlaga 3, nem?
Jaaa értem, tehát akkor nem úgy nézik, hogy első félév 5, második egy és (5+1)/2=3 hanem az összes jegyet megnézik amit kapott a tanuló.
De akkor meg azt nem ért, hogy miért lesz automatikus négyes az aki pl 3,4-el hármast kapott, de a második félévben ötöst. Simán 4,5 fölé felvigeti az átlagát (teljes évit), ha a második félévben csak ötösöket kap.
Van olyan tanár, aki első félévben rosszabat ad, hogy a másodikban jobbat adhasson, meg fordítva.
Tényleg tanár függő.
Nálunk töri tanár megadta a kettest középsuliban 1,65-re,míg mondjuk a magyar tanárunk 2,00-tól számolta a kettest.
Ha van komoly indoka, hogy miért akarja megadni x embernek y jegyet, akkor a többi tanárral, aki tanítja x-et megbeszélik, hogy igaz-e, megadják-e.
Gondolok arra, hogy valaki igyekszik matekból, kérdez, táblánál számol, de van 5 db jegye. 1 db 4 TZ, 3db 3 dolgozata, meg egy 50%-os ötöse, ez olyan 3,5-6 körül van.
Dönthetnek úgy, hogy az igyekezete miatt jobb jegyet kap. Vagy más miatt
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!