Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pontosan miket csinál egy...

Pontosan miket csinál egy könyvtáros az iskolában a könyvek kiadásan, viaszavételén mrg az adminisztrációs feladatainak elvégzésén kívül? Tényleg tart tanórájat (részletek lent)?

Figyelt kérdés

A gimi, ahol érettségiztem csinált egy bemutatkozó videót.


Bemutatták a könyvtárat is és mondták a könyvtáros néniről, hogy könyvekkel és a könyvtárral kapcsolatos órákat is tart.


2 gimibe is jártam, de mindkettőben a könyvtárosok kiadták a könyvet meg visszavették, de semmi egyéb kapcsolatunk nem volt velük, nem tartottak bemutatót, se órát, se foglalkozást, semmit.


Azért kérdezem, hogy ez új dolog, hogy órát tart? Milyen egy ilyen óra, miket tanulnak?


2021. jún. 13. 04:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem új keletű dolog. Én mikor 15 évvel ezelőtt voltam gimis, nekünk is volt ilyen óránk. Sőt, aki akkor volt könyvtáros, ma már újságíró lett.

Akinek van tanári végzettséget is, az szerintem tarthat órákat is.

2021. jún. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, de ez nem úgy néz ki, hogy egy adott osztálynak mondjuk hetente van könyvtári órája, hanem úgy, hogy általában a gólyaosztályokat egy magyar órán elviszik a könyvtárba, és ott a könyvtáros bemutatja, hogy mit hol találnak meg, mire való a kézikönyvtár, hogyan lehet kölcsönözni, stb. Egyes iskolákban pedig a könyvtárosnak másik szakja is van, pl magyar, és akkor lehet, hogy a könyvtár mellett egy két osztálynak magyart is tanít.
2021. jún. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általánosban minden osztálynak van évente egy könyvtár órája. De ahol tanári diplomája van a könyvtárosnak ott többféle foglalkozást is tart. Dolgoztam olyan iskolában ahol valami könyvtári versenyre is vitte a gyerekeket. Tehát létezik ilyen.
2021. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi tartunk könyvtári foglalkozásokat pl. népmese napjához kapcsolódóan.

Egyéb feladatok:

Tankönyvrendelés intézése, tartós tankönyvek visszaszedése, tankönyvosztás, ezzel kapcsolatos adminisztrációk. (Szerintem ez a legnehezebb és megterhelőbb feladatunk. Főleg amikor megérkezik a több raklapnyi könyv. Ezeket mind szét kell válogatni, csomagokba rendezni minden tanuló számára, a tartós tankönyveket leltárba venni.)

Emellett selejtezés, új könyvek, más tankönyvek (ami nem állami normatíva terhére megy), segédkönyvek, érettségi felkészítők beszerzése, leltárba vétele, más könyvtári szolgáltatások. (Szkennelés,nyomtatás,fénymásolás,spirálozás) Sokat kell cipekedni is amikor nagyobb, tankönyvekkel kapcsolatos teendő van.

Iskolai könyvtárt érintő jogszabályokkal ugyancsak illik tisztában lenni, mert a könyvtári szabályzatokat (tankönyvtári, könyvtárhasználati, Szervezeti és Működési Szabályzat, katalógusszerkesztési, gyűjtőköri)

Emellett gyakran ránk sóznak más feladatokat is ami alapból nem a mi teendőnk lenne, de azt hiszik,hogy a kölcsönzésen kívül nincs más dolgunk így ráérünk megcsinálni.

2021. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lemaradt a válaszomból: a könyvtári szabályzatokat időnként aktualizálni kell.
2021. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!