Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan esett ez rosszul a...

Jogosan esett ez rosszul a barátnőimtől?

Figyelt kérdés

Pár éve történt.


Egy iskolába jártam 2 barátnőmmel.


Elterveztük, hogy a szülinapomon, ami júniusban van, akkor egy hétvégére esett, elmegyünk valamerre hármasban és együtt ünneplünk.


A szülinapom előtt pár nappal zárták a jegyeket és az egyik barátnőm nem kapta meg kémiaból a dícséretes ötöst, csak ötöst kapott.


Kiborult és azt mondta, hogy a lelkiállapota miatt nem jön el a szülinapi összejövetelünkre.


A másik barátnőm azt mondta, hogy úgy illik, hogy a barátnőnk tiszteletére nem ünneplünk. Mondta hogy a szülinap most amúgy se annyira fontos hanem az a fontos, hogy a barátnőnk érezze, hogy mellette állunk.


A vége ez lett, elmaradt a szülinapozás, de nagyon rosszul esett.


Jogosan esett rosszul?


2021. jún. 9. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, hány évesek voltatok akkor? Vagy nagyon gyerekes volt, vagy csak kifogást keresett/kerestek.
2021. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
16 évesek voltunk.
2021. jún. 9. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyatosan gyerekes marhaság volt.

Ha velem fordult volna elő ez a történet, a következő szülinapomat már nem kellett volna nekik is ünnepelniük, sőt, már szeptemberben, tanévkezdéskor se "ismertem volna meg" őket.

2021. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan, de talán főleg azért, mert közben hülyének néztek. Legalább annyit megmondhattak volna, hogy nem akarnak közös programot, nem akarnak szülinapot ünnepelni.
2021. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan esett rosszul.


Oké az érthető, ha valakinek fáj, hogy nem kapott dicséretet, valószínűleg sok munkát fektetett a tantárgyba, ha számított a dicséretre (vagyis nálunk csak az kapott dicséretet emlékeim szerint, akinek nem volt négyese, csak ötöse).


Szóval, ha a szülinapodon derült volna ez ki, megértem, ha kicsit szomorú lett volna.


De "A szülinapom előtt pár nappal zárták a jegyeket " - tehát nem is a szülinapodon történt és nem hinném, hogy egy ilyen incidens miatt valaki napokig lenne kiborulva.


Valószínűbb, hogy nem akart/nem akartak elmenni bulizni és ez pont kapóra jött nekik.


Ha az lenne, hogy megvágta a tanár, akkor még azt mondanám, hogy érthető, talán a szülei szobafogságra ítélték a nyár végéig vagy őt rázta meg az, hogy, ha nem sikerül a pótvizsga, akkor évet ismétel...


De a felvázolt esetben így is kitűnő lett az adott tantárgyból, nem hiszem el, hogy nem mondta azt másnap, hogy "bocs, kicsit túldramatizáltam, persze, hogy megyek bulizni.".


Olyat meg nem mondunk a barátnőnknek, hogy a szülinapja nem fontos.

2021. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogosan, és közben még hülyének is néztek téged.. ha nem akarták volna közösen megünnepelni a szülinapot, szimplán csak meg kellett volna mondaniuk, de nem tették. Ehelyett szembejött egy ilyen (elnézést, de) idétlen dolog és ezt használták fel ürügynek.
2021. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jogosan esett rosszul. Velem is volt hasonló ,nekem is azt mondtak hogy nem fontos a szülinapom és fel sem köszöntöttek mert elötte 2 héttel szomorúak voltak.

Szerintem is inkabb a baratnőidnek nem volt kedve a szülinapodhoz és ezt a kifogást találták.Ezek után te hogy ünnepelted az ő szülinapjukat?

2021. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!